אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורות טובות לטבע: אישרו לנשים בהריון באירופה להשתמש בקופקסון צילומים: עמית שעל, בלומברג

בשורות טובות לטבע: אישרו לנשים בהריון באירופה להשתמש בקופקסון

טבע מדווחת למשקיעים כי היא קיבלה תשובה חיובית בנוגע להסרת התווית "נגד הריון" מהקופקסון 40 מ"ג באירופה, בדומה למוצר הקודם הקופקסון 20 מ"ג

03.04.2017, 17:44 | דרור רייך

אחרי תקופה שכללה לא מעט חדשות רעות מכיוונה של טבע, החברה מדווחת היום (ב') על משהו טוב - אישרו לנשים בהריון באירופה להשתמש בקופקסון.

קראו עוד בכלכליסט

השאלה המרכזית בטבע הייתה ונשארה הקופקסון – התרופה נגד טרשת נפוצה שניתנת בזריקה, בעבר ב-20 מ"ג כל יום ולאחרונה עברה ל-40 מ"ג פעם ביומיים שהבלעדיות עליה מוכרעת בימים אלו בבית המשפט בדלוואר.

במשך שנים רבות הרופאים המטפלים בחולות הסובלות מטרשת נפוצה המליצו לחולות להימנע מלהיכנס להריון. בשנים האחרונות הדבר השתנה לחלוטין וכיום ידוע כי ההיריון הינו בטוח גם בקרב נשים עם טרשת נפוצה.

טבע מדווחת למשקיעים כי היא קיבלה תשובה חיובית בנוגע להסרת התווית "נגד הריון" מהקופקסון 40 מ"ג באירופה, בדומה למוצר הקודם הקופקסון 20 מ"ג. כ-700 אלף איש סובלים מטרשת נפוצה באירופה עם יחס של 2 ל-1 בין גברים ונשים. כמו כן, מכל קבוצות הגיל, טרשת נפוצה בנשים בתקופת הפוריות היא השכיחה ביותר.

 

מעבדה של טבע מעבדה של טבע מעבדה של טבע

טבע ממשיכה להתמודד עם מספר אתגרים, כולל איומים על הקופקסון שלה (לטיפול בטרשת נפוצה) והמשך לחץ התמחור על התרופות גנריות. כמו כן, בטבע ממשיכים לאתר אחר מנכ"ל חדש לחברה.

העסקה לרכישת אקטביס, שהסעירה את המשקיעים בחברה - נחתמה בשנת 2015 תמורת 40.5 מיליארד דולר. סכום הרכישה נטו ירד ל־35.1 מיליארד דולר, בין השאר בשל מכירת קווי מוצר רבים לצורך קבלת האישור הרגולטורי ובעקבות ירידת מחיר מניית טבע. נכון להיום טבע נסחרת לפי שווי של 33 מיליארד דולר – גבוהה משווי החוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות