אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת האנרגיה

יו"ר חברת החשמל: "מתווה הגז הוא הצלת הנפשות של משק האנרגיה"

יפתח רון טל אמר בוועידה כי "תקפו את הסכם הגז שלנו ואין לי מקום שאין לי סימן כחול ממנו, אבל בזכותו כולם יושבים פה". לטענתו, האיסור שהוטל על חברת החשמל שלא להקים תחנות כוח, דינו להתבטל: "אין שום סיבה לפצוע את עמק חפר"

04.04.2017, 11:25 | ליאור גוטמן

"מחיר הגז גבוה ונטפל בו בהמשך, אבל מתווה הגז הוא הצלת הנפשות של משק האנרגיה. גם רשות החשמל נכנסה מחדש למשרד האנרגיה והנה יש גוף שרואה הכל ברמת המאקרו. מזכיר שעמדתי כאן במרץ 2011 ואמרתי 20-80. מה זה אומר? 80% ייצור חשמל בגז בשנת 2020 ולשם אנחנו הולכים. ב-2011 זו הייתה אמירה חזונית, אבל מהפכת האנרגיה מתחדשת" – כך אמר היום (ג) יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון טל. הדברים נאמרו במסגרת ועידת האנרגיה ה-9 של המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה שנערכת בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

רון טל מזכיר שעד לפני כמה שנים לא היה גז. "מאגר תמר אפשר את יסודות המהפכה הזו והוא מה שמספק גז. איך המאגר פותח? אף אחד לא חיכה 9 שנים. שני גופים בלי רגולטור ישבו בניהם ותכננו הכל – חברה פרטית שעשתה הרבה למדינת ישראל והיא שותפות תמר, ומהצד השני חברה קטנה שקוראים לה חברת החשמל וזה מה שאפשר את פיתוח המשק. תקפו את הסכם הגז שלנו ואין לי מקום שאין לי סימן כחול ממנו, אבל בזכותו כולם יושבים פה", אמר

יפתח רון טל בוועידה, צילום: אוראל כהן יפתח רון טל בוועידה | צילום: אוראל כהן יפתח רון טל בוועידה, צילום: אוראל כהן

בהתייחסו לעתיד הקרוב, הזכיר שנכון להיום, הייצור הפרטי מגיע ל-30% וזה ימשיך לעלות, ולכן האיסור שהוטל על חברת החשמל שלא להקים תחנות כוח, דינו להתבטל. "אני לא חושב שצריך לרוץ בטירוף להוציא את כלל הייצור לידיים פרטיות. בתוך כך, התקבלה החלטה לסגור ארבע יחידות פחמיות בחדרה. זו לא החלטה קלה אבל אני מברך עליה ולכן רק אנשי חברת החשמל מחויבים לבנות שתי תחנות כוח שיגבו את הסגירה. ולכן אין מי שיכול לעשות את זה חוץ מחברת חשמל. זה לא בגלל שיש אנשים לא טובים אבל תהליכים שיקחו בחוץ המון זמן - אצלנו זה יהיה קצר. יש לנו תשתיות הולכת גז או חשמל ויש לנו את השטח. אין שום סיבה לפצוע את עמק חפר ולכן אפשר להקים את זה אצלנו, גם אם האמירה לא פופולארית", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות