אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זה לא גברת זה אדון: מיסטרי ופרסון נוספו למיסטר ולמיס

זה לא גברת זה אדון: מיסטרי ופרסון נוספו למיסטר ולמיס

במקום אפשרויות הפנייה המקובלות כמו אדון או גברת, הוסיף בנק HSBC בטפסים שלו אופציות נוספות. עובד הבנק: "השינויים חשובים כדי לאפשר ללקוחותינו מקרב קהילת הטרנסג'נדרים לחוש בנוח"

04.04.2017, 14:29 | שירות כלכליסט

בנק HSBC מציב עצמו בחזית הסובלנות המגדרית. מעתה, במקום הפנייה המקובלת של אדון או גברת, מעמיד הבנק בטפסיו הרשמיים ללקוחותיו 10 אפשרויות פנייה מגדרית. בין אלו ניתן למצוא "Ind" ל"individual" (אינדיבידואל); "Mre" ל"mystery" (מסתורין), "Pr" עבור "person" (אדם) ו"Misc" עבור "miscellaneous" (שונות).

על אף שהמהלך תואר כשירות לקהילת הטרנס, הרי שעל פי הבנק השינויים "יאפשרו לאלו שלא מזדהים עם סוג מגדר ספציפי או לא רוצים שישייכו אותם למגדר כלשהו, לבחור תואר המתאים להם".

קראו עוד בכלכליסט

התואר הנבחר יצורף לכל מסמכי ותעודות הלקוח כולל כרטיסי בנק ומסמכי התכתבות.המהלך פותח בידי HSBC Pride, ארגון עובדי הבנק ההומוסקסואלים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסג'נדרים. הקבוצה שיחקה תפקיד חשוב בלהבטיח כי השירות החדש ישקף את "הצרכים הפיננסיים של קהילת הטרנס".

מצעד הגאווה בתל אביב (ארכיון), צילום: יובל חן מצעד הגאווה בתל אביב (ארכיון) | צילום: יובל חן מצעד הגאווה בתל אביב (ארכיון), צילום: יובל חן

במסגרת המהלך, עברו עובדי הבנק בסניפים ובשירות הלקוחות הכשרה מתאימה כדי להבטיח את יישומו הנכון. עם זאת, המהלך עורר שאלות רבות, כגון התהייה בדבר היות טופס בקשת משכנתא המקום המתאים להצהיר על זהות מגדרית.

אחד מחברי הצוות המשתתף במהלך בבנק, ונציג קבוצת הטרנסג'נדרים של הבנק, סטיוארט בארט, אמר ל"גרדיאן": "ביום שבו נכנסתי לסניף הבנק שלי לשנות את שמי ואת המגדר שלי, הייתי מפוחד מאד. ההיחשפות בפני אנשים קשה גם כך משום שלא ברור כיצד יגיבו. על כן השינויים שאנו עורכים פה חשובים כל כך כדי לאפשר ללקוחותינו מקרב קהילת הטרנסג'נדרים לחוש בנוח. חוויית השירות שלהם תהיה טובה יותר אם יקבלו שירות ממישהו המבין אותם טוב יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
זה לא קשור ליחסי מין
ספונג'בוב היקר, קודם כל, אף אחד לא יטיף לך מוסר על זה. זה נראה לי קצת לא נוח, אבל אם זה כיף לך, שיהיה בכיף. שנית, מדובר על פניה מגדרית. אין קשר בין המגדר שלך לאנשים עמם אתה מקיים יחסי מין, או אם נדייק, לאנשים שאיתם אתה רוצה לחלוק את חייך. אתה יכול להיות טרנסית לסבית - נולדה כזכר, אבל המגדר שלה אישה, והיא נמשכת לנשים אחרות. את יכולה להיות גם א-מגדרי.ת או בי-מגדרי.ת. שלישית, להיות להט"ב לא אומר כלום לגבי יחסי המין שלך. אם אתה סטרייט, אף אחד לא בודק עם מי שכבת, אז למה אתה צריך לשאול אחרים?
עמית  |  09.04.17
3.
ועוד משהו
ולסיום, שיעור אחרון במגדר ומיניות - מין - מה ש"בין הרגליים", או יותר נכון, מה שבכרומוזומים. מגדר - מה שבין האוזניים - איך את/ה מתנהל/ת בעולם, הבחירה שלך איך להתלבש ואיך להציג את עצמך. מיניות - למי אתה נמשך. אין קשר בין השלושה, ואף אחד מהם הוא לא בינארי (כלומר, לא 0 או 1). מקווה שעכשיו למדת קצת ונכנס לך משהו בין האוזניים.
עמית  |  09.04.17
2.
קידומות מגדריות
כל הקידומות הללו, במבט קר, למעשה מבטאות בצורה מוחצנת את העדפותיו של ה-person בקיום יחסי מין. העדפות שאינן מורידות ואינן מעלות מאיכויותיו של ה-person. אני מבקש שהבנק יוסיף גם קידומת SB, קיצור של SpongeBob [בוב ספוג], כי אני מקיים/מקיימת יחסי מין רק ואך ורק כאשר אני לבוש/ה בתלבושת בוב ספוג. זאת ההעדפה שלי, ובבקשה שאף הומו, לסבית, טרנס וכו' לא יטיפו לי מוסר. הם אוהבים ככה, אבל אני אוהב/ת ככה. אז בבקשה שהבנק המכובד יוסיף לקידומות שלו את SB !!!!
SB  |  05.04.17