אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס גייסה 200 מיליון שקל בהנפקה פרטית של מניות למוסדיים

שטראוס גייסה 200 מיליון שקל בהנפקה פרטית של מניות למוסדיים

הסכום נועד למימון רכישת מניות המיעוט של TPG בשטראוס קפה. החברה בוחנת גיוס הון נוסף בהנפקת מניות לציבור. הסכום מצטרף להלוואה של 234 מיליון שקל שקיבלה החברה מהראל

04.04.2017, 16:03 | נורית קדוש

עסקת הקפה מוציאה את קבוצת שטראוס לגייס מימון בהנפקת פרטית לגופים מוסדיים: בהמשך לדיווחים על העסקה לרכישת 25.1% מניות TPG CAPITAL בחברת שטראוס קפה בתמורה ל-257 מיליון יורו, דיווחה קבוצת שטראוס לבורסה על גיוס של כ- 200 מיליון שקל  מגופים מוסדיים, כשלב ראשון בתהליך גיוס הון בדרך של הנפקת מניות. 

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, דיווחה החברה כי היא בוחנת אפשרות לגיוס נוסף באמצעות הנפקה לציבור של מניות רגילות של החברה. "ההנפקה, עיתויה, היקפה ותנאיה טרם נקבע ואין כל וודאות באשר להתממשותה", מציינים בשטראוס. אם המהלך יצא לפועל, תהיה זו הפעם הראשונה שהחברה מדללת את אחזקותיה. עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס אמרה: "כקבוצת מזון ישראלית גלובלית, אנחנו מאמינים שהמהלכים האחרונים ממצבים את הקבוצה בעמדה חזקה להמשך צמיחה עקבית ועתידית בעסקי הליבה שלנו - לטובת כלל מחזיקי העניין של הקבוצה. אנחנו מלאי הערכה על האמון של המשקיעים בקבוצה".

שחר פלורנץ, סמנכ"ל הכספים של קבוצת שטראוס מסר שכחלק מחיזוק המאזן של קבוצת שטראוס החברה מבצעת את גיוס ההון הפרטי, ובוחנת הצעה לציבור. "המהלכים האחרונים שומרים על חוסנה הפיננסי של הקבוצה והיכולת שלה לצמוח הן בשוק המקומי והן בשווקים שמחוץ לשוק הבית", אמר פלורנץ.

שטראוס הודיעה בשבוע שעבר על רכישת מניות המיעוט של TPG בחברת הקפה בתמורה ל-257 מיליון יורו. בשטראוס הסבירו כי התמורה עבור חלקה של TPG נקבעה בין היתר בהתבסס על הרווחיות של שטראוס קפה, שווי פעילותה ונכסיה, והערכות לגבי מגמות השוק והצמיחה העולמית הצפויים בתחום הקפה. בשטראוס שילמו במעמד החתימה על ההסכם 172 מיליון יורו ו-85 מיליון יורו ישולמו עד 15 באוגוסט. בנוסף תפדה שטראוס קפה אופציות שהוקצו למנהלים בשטראוס קפה בסך של כ-17 מיליון יורו , וכן ייפדו או יומרו לאופציות של שטראוס גרופ אופציות בשווי של כ-2 מיליון יורו.

עוד לפני להנפקת ההון, שטראוס לקחה לטובת מימון העסקה הלוואה של 234 מיליון שקל מהראל. לצורך העברת התשלום הראשון במעמד החתימה על ההסכם לקחה שטראוס הלוואה לטווח קצר, שאת חלקה היא החליפה בהלוואה מהראל.

ההלוואה מהראל היא ל-10 שנים, בריבית שקלית קבועה לא צמודה, בטווח של בין 2.5% ל- 3.5% שנתי. ההסכם כולל מנגנון הדרגתי של תוספת ריבית של 0.5% אם יחס ההון למאזן יפחת מ-30%, אם יחס כיסוי החוב גבוה מ-2.5 ובצירוף תוספת ריבית מיוחדת של 1.5% בגין התקיימות עילות לפרעון מיידי.

מנכ"ל שטראוס גדי לסין והיו"ר עפרה שטראוס, צילום: סיון פרג מנכ"ל שטראוס גדי לסין והיו"ר עפרה שטראוס | צילום: סיון פרג' מנכ"ל שטראוס גדי לסין והיו"ר עפרה שטראוס, צילום: סיון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות