אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העבריין יצחק אברג'יל העיד בפרשת ב.יאיר; סירב לענות לשאלות עוה"ד צילום: מוטי קמחי

העבריין יצחק אברג'יל העיד בפרשת ב.יאיר; סירב לענות לשאלות עוה"ד

לפי האישום, אברג'יל, ועוד שני אנשים הקימו חברת בנייה קבלנית בשם גן רווה שחתמה על הסכמים עם ב.יאיר לבניית פרויקטים באילת בהיקף 40 מיליון שקל. לטענת הפרקליטות, החברה הוקמה רק כדי לשמש צינור כספים מב.יאיר לאברג’יל ומקורביו

05.04.2017, 11:25 | נעמי צורף
העבריין שמרצה עונש מאסר בכלא איילון, יצחק אברג'יל, הובא לבית המשפט המחוזי בתל-אביב להעיד בפרשת ב.יאיר. אברג'יל הובא כעד מטעם התביעה אך עם תחילת הדיון הוציא את מכשירי השמיעה מאוזניו בהפגנתיות והוא מסרב להגיב לשאלותיהם של עוה"ד מטעם התביעה עופרה קרמני ויונתן טל.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד טל מטעם התביעה השמיע לאברג'יל מספר הקלטות. באחת מהן הוא דורש מפינס בצעקות את "הכסף עכשיו" משיחה אחרת עולה כי ניסים פינס מדווח על שיחה שעשה עם יאיר ביטון ומאשר לו כספים. מאחת נוספת נובע שאברג'יל נתן הנחיות ליאיר ביטון על פרויקט שפינס ניהל באילת.

לאחר שהושמעו הקלטות ונשאלו מספר שאלות והעד לא השיב הציעה השופטת חיימוביץ' להפסיק את השמעת ההקלטות ולהפסיק את החקירה הראשית.

כאשר עו"ד ברקאי המייצג את פינס החל בחקירה הנגדית אברג'יל סירב להגיב גם כן. ובהמשך סירב להגיב גם לשאלותיו של עו"ד פחג המייצג את ביטון.

התיק מתנהל מול השופטת טלי חיימוביץ'.

מוקדם יותר מסר את עדותו בפרשה רונן גינזבורג מנכ"ל חברת דניה סיבוס.

יצחק אברג יצחק אברג'יל | צילום: אוהד צויגנברג יצחק אברג

פרשת ב.יאיר נחשפה במאי 2014, אז עצרו חוקרי יהלום של רשות המסים (היחידה הארצית לחקירות ומאבק בפשיעה) וחוקרי היחידה הארצית לפשיעה בינלאומית של המשטרה, את יאיר ביטון, בעל השליטה בחברת הנדל"ן הציבורית ב.יאיר המיוצג על-ידי עו"ד איתן פלג, העבריין יצחק אברג'יל ומעורבים נוספים, בהם בלולו ונסים פינס, המיוצג על-ידי עו"ד עדי ברקאי.

בספטמבר 2015 הוגשו כתבי אישום בפרשה, כשבמרכזם הטענה כי דרך ב.יאיר הולבנו 60 מיליון שקל עבור ארגון הפשיעה של אברג’יל. בכתב האישום טוענת הפרקליטות שברקע הפרשה עומד חוב של ביטון לאברג’יל ולמי שנטען שהוא שותפו, גבי בן הרוש, שבגללו נסחט בעשרות מיליוני שקלים.

לפי האישום, אברג'יל, בלולו ופינס הקימו חברת בנייה קבלנית בשם גן רווה - שנרשמה על שם בלולו בלבד כדי להסתיר את אברג'יל ופינס - שחתמה על הסכמים עם ב.יאיר לבניית פרויקטים באילת בהיקף 40 מיליון שקל. לטענת הפרקליטות, החברה הוקמה רק כדי לשמש צינור כספים מב.יאיר לאברג’יל ומקורביו, כשהיא נחזית לבעלת רישיון קבלן, לא היתה כשירה לקבל פרויקטים לא ביצעה אותם כהלכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות