אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל ההשקעות לשעבר בדש איפקס שנעצר בגרמניה יוסגר מחר לישראל צילום: שאטרסטוק

נחשף בכלכליסט

מנהל ההשקעות לשעבר בדש איפקס שנעצר בגרמניה יוסגר מחר לישראל

ולדימיר יבסטפייב נמלט מישראל באפריל 2014, לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של 6 מיליון שקלים. בשנים האחרונות הוא שהה באוסטריה שבה החזיק במלון. המשטרה הגרמנית עצרה אותו כשניסה להיכנס למדינה

05.04.2017, 12:37 | תומר גנון

הרשויות בגרמניה יסגירו מחר לידי ישראל את ולדימיר יבסטפייב, מנהל השקעות לשעבר בדש איפקס שנמלט מהארץ לפני כשלוש שנים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על תרמית בני"ע וגניבה מלקוחות בהיקף של 6 מיליון שקלים. יבסטפייב יצא מגבולות ישראל באפריל 2014 ולא שב. כפי שנחשף ב"כלכליסט", הוא נעצר לאחרונה בגרמניה בעקבות צו מעצר בינלאומי שהוצא נגדו.

ככל הידוע, בשנים האחרונות יבסטפייב שהה באוסטריה שבה היה מלון בבעלותו. הוא נעצר על ידי המשטרה הגרמנית לאחר שניסה להיכנס למדינה. יבסטפייב צפוי לנחות מחר בישראל והוא יובא בפני שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, שהוציא לבקשת הפרקליטות צו להבאתו.

חאלד כבוב , צילום: אוראל כהן חאלד כבוב | צילום: אוראל כהן חאלד כבוב , צילום: אוראל כהן

על פי כתב האישום המקורי שהוגש נגדו, יבסטפייב הפיק את הרווחים התרמיתיים תוך שימוש בחשבונות הלקוחות בדש איפקס, ובחלקו על חשבונם. כתב האישום מייחס לו עבירות של תרמית בניירות ערך, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

חברו של יבסטפייב, איש העסקים איציק בביוב, הודה בעבר בשותפות בתרמית ני"ע שמיוחסת למנהל ההשקעות. השופט כבוב גזר על בביוב במסגרת הסדר טיעון 5 חודשי עבודות שירות. על פי ההסדר עם בביוב, הוא התחייב להעיד נגד יבסטפייב במקרה שיחזור לישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות