אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרעי הודיע על מבצע גביית ארנונה - 50% הנחה לתושבים שיפרעו חובם בתשלום אחד צילום: דוברות הכנסת

דרעי הודיע על מבצע גביית ארנונה - 50% הנחה לתושבים שיפרעו חובם בתשלום אחד

על פי הערכת משרד הפנים סך החובות לרשויות המקומיות הצטבר לכ-30 מיליארד שקל והמבצע נועד לסייע להן לגבות חובות במהירות; רשות שתבחר לאמץ את המבצע תידרש להעניק הנחות לצוברי חובות בארנונה למגורים ולעסקים

05.04.2017, 13:23 | אמיתי גזית
שר הפנים אריה דרעי הודיע בשעה האחרונה על מבצע לגביית ארנונה ברשויות המקומיות, הכולל הנחות בשיעור של עד 50%. המבצע יסתיים בעוד כ-7 חודשים, ב-30 בנובמבר. על פי הערכת משרד הפנים סך החובות לרשויות המקומיות הצטבר לכ-30 מיליארד שקלים. לשם השוואה, מדי שנה גובות כל הרשויות כ-22 מיליארד שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התוכנית שיגבש דרעי, חייב שיפרע בתשלום אחד במזומן את החוב יהנה מהנחה בשיעור של 50%. הנחה של של 45% תינתן לחייב שייפרע את סכום החוב בהסדר תשלומים שיקבע על ידי הרשות המקומית. על פי התוכנית של שר הפנים יתאפשר לרשויות להציע לחייבים עד 12 תשלומים בהמחאה, 24 תשלומים בהוראת קבע או עד 36 תשלומים בכרטיס אשראי.

הפחתת החוב תתאפשר רק במידה שהחייב הסדיר את תשלום הארנונה לשנים 2015-2016, ובכפוף לחתימה על התחייבות לפרוע את יתרת החוב ככל שנותר, במועד. ההנחה תבוטל אם החייב יצבור חוב של שני תשלומים או יותר.

רשויות אינן מחויבות לאמץ את המבצע, אך אם הן בוחרות בו הן יחוייבו להעניק הנחות למי שצברו חובות מארנונה למגורים, ולא יוכלו לבחור לממש את המבצע רק על חובות של עסקים.

שר הפנים, אריה דרעי, צילום: דוברות הכנסת שר הפנים, אריה דרעי | צילום: דוברות הכנסת שר הפנים, אריה דרעי, צילום: דוברות הכנסת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
הוראת שר הפנים מחיקת חוב ארנונה
בהרצליה כמו בהרצליה, יש כללים הפוכים.. לא מכירים את משרד הפנים ואת תקנת שר הפנים ומחלקת הגביה מתממת ומפנה את האזרחים החפצים לממש את זכאותם לחסל החוב לפי החלטת השר, מופנים לבא כוחם החיצוני עו״ד אבי נימוביץ׳ שעושה עבודתו נאמנה ואין הנושא בסמכותו ובכוונת מכוון החל בעת הרלוונטית להפעיל מכבש לחצים נגד חייבי הארנונה העומדים בקריטריונים להחלטת השר והעירייה שולחת חיובים נוספים בגין הוצאות משפטיות ושכ״ט עו״ד, המנפחים משמעותית את החוב. כך חלף לו שליש מהזמן שהוקצב לחייבים ומה שהיה הוא שיהיה .
מור אילנה  |  20.07.17
27.
סירב עיריית הרצליה לכבד את החלטת כבוד שר הפנים
בהתאם להחלטת השר על מבצע גביית ארנונה-50% הנחה לתושבי העיר שיפרעו חובם בתשלום אחד, נתקלת בסירוב גורף והגרוע מכך אף מגבירה את מאמציה בגביית החוב שבעתיים בא כוחה מגביר את מאמצי הגביה במלואה בפעולות גביה בהוצ״לפ המנפחות את החוב המקורי בתוספות שכ״ט בגין פעולותיו.
בא כוח תושבת מוגבלת באמצעים  |  11.07.17
25.
תמיד אני מרוויח
יש לי דרך חיים מאוד נכונה כשחייבים לי אני רודף ללא הפסקה עד שאני מקבל את כספי (אם צריך להפעיל כוח סביר ... אני עושה זאת כדי לקבל את כספי) אבל שאני חייב ובמיוחד לרשויות או לממשלה ו/או לפרטים וחברות אני תמיד שוכח לשלם,ונזכר רק שמגיע מההוצאה לפועל הודעה אחרונה לפני עיקולים, ואז אני עושה מה שהרבה עושים, לא משלם ושיקפצו לי, מה יעשו לי ,יעקלו לי את מה שאין לי(אני חי כמו מלך ונסיך ) אבל כל רכושי רשום על שם אחרים . ... אז שדרעי ימשיך להציע הצעות של הנחה 50% והפרייארים ילכו וישלמו, אני מחכה ל-100%
המפגר בתשלומים  |  07.04.17
לכל התגובות