אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
22 חברות יפסיקו לפרסם בתכניתו של ביל אוריילי בפוקס ניוז בגלל שהטריד מינית צילום: רויטרס

22 חברות יפסיקו לפרסם בתכניתו של ביל אוריילי בפוקס ניוז בגלל שהטריד מינית

בין החברות, יצרניות המכוניות BMW, מרצדס, ויונדאיי ויצרניות התרופות סנופי, באייר וגלקסוסמית' קליין. במקביל, הארגון הלאומי לנשים בארה"ב קורא לפוקס ניוז לפטר את אוריילי, בטענה שזו רשת "גדולה ומשפיעה מדי כדי להעלים עין"

05.04.2017, 16:42 | שירות כלכליסט
22 חברות הודיעו כי יפסיקו לפרסם בתכניתו של המגיש ביל אוריילי בפוקס ניוז, זאת לאחר שנודע כי הואשם בהטרדה מינית, תקיפה מילולית והתנהגות לא הולמת כלפי נשים.

בין החברות שנקטו בצעד נמנות מפרסמות גדולות כמו יצרניות המכוניות BMW, מרצדס, והיונדאיי ויצרניות התרופות סנופי, באייר וגלקסוסמית' קליין. עם זאת, הרשימה עוד צפויה לגדול, שכן ארגון סליפינג ג'יינטס שכבר הצליח לגרום ל-1,750 מפרסמים לעזוב את האתר הימני Breitbart, מכוון עכשיו את ההתקפות שלו נגד פוקס.

המחאה של החברות מגיעה לאחר שב"ניו יורק טיימס" נחשף שאוריילי ופוקס ניוז שילמו ב-15 השנים האחרונות 13 מיליון דולר ליישב 5 תביעות של הטרדה מינית שהוגשו נגד המגיש הפופולרי.

ביל אוריילי. חשוד בהטרדה מינית, צילום: רויטרס ביל אוריילי. חשוד בהטרדה מינית | צילום: רויטרס ביל אוריילי. חשוד בהטרדה מינית, צילום: רויטרס

בנוסף לתביעות גם וונדי וולש, שהיא אורחת קבועה בתכנית ואנדריאה טנטרוס, מגישה לשעבר ברשת, האשימו את אוריילי (67) בהתנהגות לא הולמת.

במקביל לבריחת המפרסמים, הארגון הלאומי לנשים בארה"ב קורא לפוקס ניוז לפטר את אוריילי, בטענה שזו רשת "גדולה ומשפיעה מדי כדי להעלים עין".

בפוקס בכל מקרה ממשיכים לשדר עסקים כרגיל. "אנחנו מעריכים את השותפים שלנו ועובדים איתם כדי לפתור את החששות שלהם בנוגע לתכנית", מסר פול ריטנברג, סגן נשיא למכירות פרסומות בפוקס ניוז. לדבריו, זמני השידור שהחברות כבר רכשו יועברו לתכניות אחרות ברשת, כך שבשלב הראשון לא צפויה פגיעה בשורה התחתונה של פוקס.

 מעבר לכך, אוריילי נחשב למקור הכנסות משמעותי עבור הרשת. ב-2015 ההכנסות מפרסומות בתכנית שלו עמדו על 178 מיליון דולר, ועבור 9 החודשים הראשונים של 2016 עמד הנתון הזה על 118.6 מיליון דולר, כך לפי הנתונים שאספו בחברת המחקר קנטר מדיה, כך שבפוקס לא ממהרים לפטר אותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות