אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אם אתם מתנהלים בתחבולות נגד עוזרי השופטים,  מה יאמר האזרח הבא להישפט?" צילום: גולן פרידנפלד

"אם אתם מתנהלים בתחבולות נגד עוזרי השופטים, מה יאמר האזרח הבא להישפט?"

ועד העוזרים המשפטיים הארצי פנה למנהל בתי המשפט במחאה על כך שלא מאפשרים לעובדים להתכנס לאסיפות הסברה ואיימו עליהם כי אי דיווח על השתתפות בכינוסים מסוג זה יכול להוביל לעיכוב שכר

05.04.2017, 19:12 | נעמי צורף

"לא יעלה על הדעת שאנו, העוזרים המשפטיים – העובדים המקופחים ביותר במערכת שמירת החוק הישראלית – לא נוכל להביע את דעתנו באופן החופשי מלחצים. פעמים לא מעטות אתם מאיימים על העובדים באיומים שונים רק משום שהם מבקשים להילחם על תנאי עבודתם"', כך נכתב במכתב תלונה חריף מטעם ועד העוזרים המשפטיים הארצי שנשלח היום (ד') למנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר.

כותרתו של המכתב היא "אם בתחבולות ובאיומים נגד עוזרי השופטים אתם מתנהלים – מה יאמר האזרח הבא להישפט?" והוא נשלח כמחאה על האופן בו, לטענת ועד העובדים, הם מנהלים מאבק ארגוני לגיטמי "למניעת הפעלת גרזן הפיטורין העתיד ליפול על צווארנו ושינוי חוזים חד צדדי לרעה".

"בעינינו הוויכוח בינינו הוא לגיטימי, אך צערנו לא נתפס כך מהצד שלכם", נכתב. בהמשך תואר מאבקה "נטול העכבות" של הנהלת בתי המשפט, במסגרתו בבתי משפט רבים לא איפשרו לעובדים להתכנס לאסיפות הסברה בהשתתפות יו"ר הוועד, נדרשו רשימות של מי שהשתתף באסיפות, הוכנסו גורמים מטעמה לישיבות כדי לרשום את שמות המשתתפים, איימו על העוזרים המשפטיים במספר בתי משפט כי אי דיווח על השתתפות בכינוסים מסוג זה יכול להוביל לעיכוב שכר.

מיכאל שפיצר, מנהל בתי המשפט מיכאל שפיצר, מנהל בתי המשפט מיכאל שפיצר, מנהל בתי המשפט

במכתב נטען כי בבית המשפט המחוזי בלוד "הגדילו לעשות עת איים נשיא בית המשפט אברהם טל על העובדים כי אם יתכנסו לאסיפות הסברה 'הוא יצטרך לבדוק מה תהינה ההשלכות'" וכי העובדים שביקשו להתכנס נאלצו לצאת מבית המשפט ולקיים את הכינוס ברחוב "רק שם הם מורשים להתבטא". "תחושת העובדים באותה אסיפה כי הם מצויים תחת טרור", נכתב.

מנגד, נטען במכתב, כי נציגים מטעם הנהלת בתי המשפט מקיימים אסיפות הסברה משלהם בהן נמסרת דיסאינפורמציה לעוזרים המשפטיים "שנועדה להביא לייאוש, להפרד ומשול ואנחנו שואלים – עד מתי יהיו העוזרים המשפטיים רדופים ומאויימים?"

"התנהלותכם מזכירה התנהלות של משטרים אפלים, כאלה שאפילו את זכות המחאה נוטלים מהעובד", נכתב במכתב עליו חתומה עו"ד שרית טוביס, יו"ר ועד העוזרים המשפטיים הארצי.

"בעניינו מדהימה העובדה שדווקא הנהלת בתי המשפט, שהיא גוף מרכזי במשרד המשפטים האמון על החוק ועל הצדק במדינה – דווקא גוף אורגני ממשרד המשפטים – נוהג משטר דיכוי וסתימת פיות כלפי כ-650 עובדים במערכת", נכתב. "אם היה עוד למישהו ספק באשר להגינותכם כמעסיק הותרתם את פיות כולנו פעורים בשבוע האחרון למראה התנהלותכם הדורסנית".

העתקי המכתב נשלחו לשרת המשפטים, איילת שקד, יו"ר ההסתדרות עו"ד אבי ניסנקורן, סגן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, עו"ד אמיר ירון, מזכיר איגוד המשפטנים יצחק גורדון.

 

ממערכת בתי המשפט נמסר בתגובה: "מערכת בתי המשפט פועלת בהתאם לפסיקת בתי הדין בנושא. בין הצדדים תואמה פגישה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
התגובה הנכונה לסמי
1. לא כל עו"ד רוצה להיות שופט. וואו איזה גילוי. 2. לא כל עו"ד רוצה להיות ליטיגטור. אם תחפש טוב טוב תמצא עוד כמה כאלה בשוק. 3. האמירה שכל עו"ד שאינו שופט - לא ראוי, ממש אינה במקומה. (מעניין מה תפקידך במערכת. יש לי התחושה שאינך שופט וגם לעולם לא תהיה. מה זה אומר עליך?) 4. יש עוזרים משפטיים שממש אוהבים את העבודה שלהם. יש גם משפטנים אקדמאים שממש אוהבים את העבודה שלהם. תתפלא. לומדים שם הרבה יותר על משפט מאשר בכל מקום אחר.
ברק  |  06.04.17
3.
מה אתם משיגים בכתבה הזאת?
1. לא תורם לכם כלום מציג אתכם כאחרון המתמחים שסיימו את הלימודים. 2צריך להגיד לכם את האמת בפנים אם אחרי 6 שנים לא מינו אתכם לשופטים. כנראה שאתם לא מתאימים להיות שופטים. 3. אחרי 6 שנים שאתם לא נמצאים במקצוע מה יעזור לכם לקבל עוד 5 שנים להיות בתפקיד אפור שלא תורם לעתיד המקצועי. 4. מחר כתבה בכלכליסט איגור כועס על משה אופניק למה הוצאת ימי מחלה אף איים עליו שילך לביתו ולבדוק אם הוא חולה .. קררררררר
סמי  |  05.04.17
לכל התגובות