אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
6 חודשי עבודות שירות למוסיקאי שרון הולצמן שהורשע בתרמית בני"ע וזיוף צילום: יריב אלדד

6 חודשי עבודות שירות למוסיקאי שרון הולצמן שהורשע בתרמית בני"ע וזיוף

חבר להקת אב טיפוס הואשם ששתל בפורמים של משקיעים לינק לידיעה מפוברקת שמטרתה היתה להניע משקיעים לרכוש יחידות השתתפות של גבעות עולם, על מנת לגרוף רווחים לכיסו

06.04.2017, 10:37 | תומר גנון ונעמי צורף

שופט בית המשפט המחוזי בת"א חאלד כבוב, גזר היום (ה') עונש של 6 חודשי מאסר בפועל, שירוצו בעבודות שירות בכפוף לחוות דעת של הממונה על עבודות השירות, וכן קנס של 30 אלף שקלים על המוסיקאי שרון הולצמן, חבר להקת אב טיפוס לשעבר, שהורשע בביצוע עבירות של תרמית בני"ע וזיוף.

קראו עוד בכלכליסט

כתב האישום נגד הולצמן, המיוצג על ידי עו"ד ארי שמאי, הוגש במאי אשתקד. על פי כתב האישום, הולצמן שתל בפורמים של משקיעים באתרים 'ספונסר', 'תפוז' ו'וואלה' לינק לידיעה מפוברקת, שעוצבה כידיעה באתר 'גלובס', לפיה ענקית האנרגיה הרוסית גזפרום הגישה הצעת רכש לשותפות חיפושי הנפט גבעות עולם.

מטרת הידיעה הייתה להניע משקיעים לרכוש יחידות השתתפות (יה"ש) של גבעות עולם, על מנת לגרוף רווחים לכיסו.

שרון הולצמן , צילום: יריב אלדד שרון הולצמן | צילום: יריב אלדד שרון הולצמן , צילום: יריב אלדד

לחיצה על הקישור הובילה לידיעה שנחזית לידיעה אמיתית באתר העיתון 'גלובס', תחת הכותרת: "רעידת אדמה: גזפרום הרוסית מציעה לרכוש את גבעות עולם". בכותרת המשנה נטען שהצעת הרכש היא "ככל הנראה עקב דו"ח חדש שקובע שעתודות הנפט בשדה מגד גדולות באופן משמעותי ממה שחשבו בהתחלה". עוד נטען כי "גבעות הזמינה 4 מכונות קידוח חדשות שיגיעו בשבועות הקרובים", וכי "אנליסטים בכירים: מניית גבעות עולם תזנק באלפי אחוזים בימים הקרובים".

הידיעה השקרית שפורסמה ב-18.12.2012, כך עולה מכתב האישום שהגיש עו"ד אסף עיסוק, הניעה בפועל משקיעים לרכוש יה"ש של גבעות הנסחרות בבורסה. לאחר שברשות החלו להתחקות אחר מקורה, הם הגיעו למבוי סתום. הן משום שהולצמן השתמש בשמות בדויים והן משום שחלק מהפעילות התבצעה על שרתים בחו"ל ודרשה לקיים הליכים מול הרשויות שם לקבלת מידע. על פי מוקרב לחקירה, לבסוף התגלה שהולצמן בכל זאת הותיר בדרך מספר סימני זיהוי שלא הוסתרו על ידו, אשר הובילו לבסוף את החוקרים אליו.

הולצמן, כך כתב האישום שבו הורשע, השקיע בטרם פרסום הידיעה הכוזבת כ-100 אלף שקל. את היחידות הוא מכר לאחר הפרסום, שהחזיק באתרים כשעה וחצי בטרם הורד, ברווח של כ-2,000 שקל בלבד.

מעו"ד ארי שמאי נמסר: "אני שמח שבית המשפט הנכבד החליט בסופו של דבר שבניגוד לנורמה, לפיה יש להטיל עונשי מאסר של ממש בעבירות ני"ע, הוא התחשב במצבו המיוחד ושלח אותו לעבודות שירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות