אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פפסי הורידה את הפרסומת עם קנדל ג'נר שמגישה פחית לשוטר שחוסם מפגינים צילום: Pepsi

פפסי הורידה את הפרסומת עם קנדל ג'נר שמגישה פחית לשוטר שחוסם מפגינים

הפרסומת עוררה גל של מחאה על חוסר הרגישות החברתית שהפגינה ענקית המשקאות; פפסי מתנצלת: "לא התכוונות להקל בסוגיות רציניות"

06.04.2017, 13:46 | שירות כלכליסט

ענקית המשקאות פפסי פרסמה הודיעה רשמית כי הסירה את הפרסומת שבה מככבת דוגמנית אינסטגרם קנדל ג'נר, זאת בעקבות ביקורת חריפה שספגה החברה.

בפרסומת נראתה הדוגמנית וכוכבת הריאליטי פחית של המשקה המוגז לשוטרים בהפגנה.

הביקורת העיקרית היתה נגד השימוש בתנועות מחאה ועל כך שבחורה לבנה ממשפחה מבוססת משמשת כמשכינת השלום בין תנועות חברתיות והמשטרה.

הפרסומת, צילום: Pepsi הפרסומת | צילום: Pepsi הפרסומת, צילום: Pepsi

ברניס קינג, בתו של מרטין לותר קינג, הייתה בין אלו שהגיבו לחוסר הרגישות שבפרסומת. "אילו רק אבא היה יודע על כוחה של פפסי", צייצה בטוויטר מתחת לתמונת אביה מתעמת עם שוטרים. פפסי הגיבה גם כן בטוויטר ואמרה כי היא מאמינה במורשת של קינג ושלא היה בכוונתה להביע חוסר כבוד. הפעיל החברתי השחור דראי מקסון (DeRay Mckesson), העלה ציוץ ציני בתגובה לפרסומת: "אילו הייתי מחזיק בפפסי, אני מניח שלא הייתי נעצר. לך תדע".

בפרסומת, באורך 2.5 דקות, נשמע ברקע השיר lion של סקיפ מרלי, נכדו של בוב מרלי. במהלכה ג'נר עוזבת סשן צילומים כדי להצטרף להפגנה, שבה נראים פעילים מכל המוצאים מחזיקים שלטים עם סמל השלום ומסרים כמו "אהבה". המפגינים הולכים ומתקדמים לעבר השוטרים, מראות שמזכירים את המהומות שפרצו בשנים האחרונות בארה"ב במחאה נגד אלימות שוטרים כלפי שחורים, וכללו גם ריסוס גז פלפל נגד המפגינים.

בפרסומת, בשיא המתיחות בין המפגינים והשוטרים מגיעה ג'נר שאוחזת בפחית פפסי ומגישה אותה לשוטר פוטוגני במיוחד. זו אמורה להיות מעין מחווה לתמונות מפורסמות מהפגנות, כולל מההפגנה המפורסמת נגד וייטנאם, אז צולם מפגין מכניס פרחים לקנה רובה.

 

בהודעת החברה נאמר כי "פפסי ביקשה להעביר מסר גלובלי של אחדות, שלום והבנה. אנו מבררים מדוע לא הצלחנו לקלוע למטרה, ועל כך אנו מתנצלים. לא התכוונות להקל בסוגיות רציניות, אנו מסירים את התוכן ועוצרים את הפצתו". בנוסף, פפסי התנצלה בפני ג'נר על שהעמידו אותה "במצב זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות