אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוף למחירים המופקעים: יוגבל התשלום לחניונים בבתי החולים הממשלתיים צילום: עומר מסינגר

הסוף למחירים המופקעים: יוגבל התשלום לחניונים בבתי החולים הממשלתיים

החל ממאי הקרוב ייקבע מחיר מקסימום של 20 שקל ליום בחניוני בתי החולים הממשלתיים, והתשלום יהיה עבור כל 24 שעות ללא הגבלה על מספר הכניסות. חלק מהמטופלים לא יידרשו לשלם על רכב אחד

06.04.2017, 14:23 | ספי קרופסקי
החל ממאי הקרוב ייקבע מחיר מקסימום של 20 שקל ליום בחניונים של בתי החולים הממשלתיים, כך הודיע היום (ה') משרד הבריאות. המהלך שמקדם המשרד נועד להתמודד עם תופעת העלויות הגבוהות של החניונים בבתי החולים ברחבי הארץ, שגובים מחירים שערורייתיים לפרקים על בסיס שעה, וזאת בזמן שמשפחות מאושפזים נדרשים לעתים ללוות את יקיריהם במשך שעות ארוכות ואף ימים.

על פי פרטי חוזר משרד הבריאות שהופץ היום לגבי הפעלת מגרשי חניה במרכזים הרפואיים הממשלתיים הכלליים, הוחלט כי התשלום יהיה עבור כל 24 שעות, משעת הכניסה, ללא הגבלה על מספר כניסות ויציאות מהמרכז הרפואי במהלך שעות אלה.

קראו עוד בכלכליסט

מהתשלום יוחרגו מטופלים אמבולטוריים בדיאליזה, מטופלים אונקולוגיים (במהלך הטיפול) ומלוויהם, בני משפחה של מטופלים המאושפזים לתקופה העולה על 14 יום (הפטור יינתן החל מהיום ה- 15 לאשפוז, ס"ק) והורי פגים מאושפזים – כל אלו לא יידרשו לשלם כלל וזאת עבור רכב אחד.

בית חולים וולפסון (ארכיון), צילום: יובל חן בית חולים וולפסון (ארכיון) | צילום: יובל חן בית חולים וולפסון (ארכיון), צילום: יובל חן

כמו כן יוחרגו מהתשלום נכים בעלי תעודת חניה לנכים, רכב ציבורי האוסף או מסיע מטופלים, בני משפחה של חייל מאושפז, רכב צבאי בתפקיד, עובדי משרד הבריאות ובעלי אישורים מתאימים וכן ארגונים ועמותות מתנדבים מוכרים, המסיעים חולים לקבלת טיפולים במרכזים הרפואיים, לאחר שאושרו על ידי הנהלת המרכז הרפואי.

שר הבריאות יעקב ליצמן מסר כי "כפי שהודענו, אנו פועלים להוריד את מחירי החניה בבתי החולים ואף להקטין את משך זמן האשפוז המזכה את בני המשפחה לקבל שירותי חניה מוזלים בבתי החולים. מדובר במהלך חברתי חשוב, לרווחת השוהים הרבים, ציבור החולים ובני המשפחות. אין כל סיבה שביקור בבית חולים יהיה כרוך בהוצאה כספית מיותרת על חניה. לא ניתן להשלים עם הפקעת מחירים שפוגעת בציבור החולים.

מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב מסר כי "מדובר בצעד חיוני שיוריד את עלויות של החולים ובני משפחותיהם וישפיע על כל כיס של כל משפחה ישראלית. חשוב לנו במשרד להיות מחוברים לשטח ולמצוקות ולקשיים שעולים משם וזו בהחלט היה קושי שנתקלנו בו בלא מעט פניות ציבור".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
חניה היא לא הפתרון!
חייבים לעודד הגעה בתחבורה ציבורית זולה, אמינה, מהירה ונגישה. הביקושים לחניה רק ילכו ויגברו, והמגיעים לבתי החולים ילחמו ביניהם על כל מקום חניה פנוי. במקום לקבוע מחיר מקסימום לחניה, ובמקום לבנות עוד ועוד חניונים (שמעודדים את השימוש ברכב הפרטי שזולל קרקע, פולט זיהום, מאריך את הפקקים ואת אבדן שעות העבודה למשק וגובה חיי אדם בתאונות דרכים) צריך לעודד את מי שאינו נכה (כולל הרופאים והעובדים!) להגיע בתחבורה ציבורית אל בית החולים. תם עידן הרכב הפרטי, וכדאי להיערך כבר היום לעידן חדש של תחבורה בת קיימא
אליהו  |  06.04.17
לכל התגובות