אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיפורים של פייסבוק: Stories לא מעניינת אף אחד, אז ממציאים אותם צילום: יח"צ

סיפורים של פייסבוק: Stories לא מעניינת אף אחד, אז ממציאים אותם

תכונת הסטוריז שהועתקה בבוטות מסנאפצ'ט לא ממש מושכת את המשתמשים של פייסבוק. הרשת החברתית צריכה לנקוט בשיטות יצירתיות כדי שהיא תעניין אותם

06.04.2017, 17:48 | נמרוד צוק
פיצ'ר "סטוריז" של פייסבוק נתקל כפי הנראה בקושי למשוך מספר גדול מספיק של משתמשים, והחברה נאלצת למצוא פתרונות יצירתיים: למשל למלא את מגירת הסיפורים בתמונות של אנשים שלא פרסמו דבר.

קראו עוד בכלכליסט

"סטוריז", אותו החברה העתיקה מסנאפצ'ט ושילבה באינסטגרם, במסנג'ר ובשבוע שעבר גם באפליקציה הראשית, מאפשר לצלם סרטון או תמונה, להוסיף להם פילטרים, כותרות ושרבוטים ולשתף עם החברים למשך 24 שעות. רק שבמקום להופיע בפיד הרגיל, הסיפורים מופיעים באיזור מיוחד מעליו כתמונה עגולה של המשתמש וסביבה עיגול כחול המציין כי הוא פרסם סיפור חדש. לחיצה על העיגול מציגה את הסיפור על המסך כולו.

זה לא ממש עובד בפייסבוק זה לא ממש עובד בפייסבוק זה לא ממש עובד בפייסבוק

אצל משתמשים בעלי מספר מועט של חברים שעושים בו שימוש, המגירה שמעל הפיד תתרוקן מהר ותיוותר לבנה, מה שנראה לא טוב מבחינה גרפית וגם לא ממש תומך בנסיון של החברה ליצור באזז סביב הפיצ'ר. הפתרון שהחברה בוחנת, שגם הוא מביך למדי, לשים שם תמונות פרופיל של חברי פייסבוק קרובים של המשתמש שלא פרסמו סיפורים כלל, כשהם מובהרים להבדיל אותם מהאייקונים הרגילים, ולהציג הודעה שאומרת כי "המשתמש לא פרסם סיפור לאחרונה" בעת הלחיצה עליהם.

על פי דיווח באתר The Verge מדובר בשינוי שטרם הופץ לכלל המשתמשים, והחברה בוחנת בשלב הנוכחי את שתי האלטרנטיבות במקביל - מגירה ריקה למחצה או כזו שמלאה בדמויות המובהרות של משתמשים שעדיין לא פרסמו סיפורים.

על פי נתונים שהחברה פרסמה, הסטוריז זכו להצלחה גדולה בקרב משתמשי אינסטגרם והגיעו ל-150 מיליון משתמשים תוך כמה שבועות מההשקה. במסנג'ר ובאפליקציה הראשית, עם זאת, השילוב שלהם עורר לא מעט תרעומת בקרב חלק מהמשתמשים וזיכה את החברה בגל של פארודיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות