אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המחבל שביצע את הפיגוע בשטוקהולם - אוזבקי שאהד את דאעש"

"המחבל שביצע את הפיגוע בשטוקהולם - אוזבקי שאהד את דאעש"

בשבדיה מדווחים כי החשוד בביצוע פיגוע הדריסה בשטוקהולם הוא אב לארבעה ממוצא אוזבקי שנעצר לפנות בוקר בפרבר מחוץ לבירה השבדית. לפי הדיווחים, הוא פרסם תעמולה בעד דאעש ושיתף תמונות מהפיגוע במרתון בוסטון

08.04.2017, 08:55 | ynet
העיתון השבדי "אפטונבלדט" דיווח הבוקר (שבת) כי בתום מרדף בפרבר מחוץ לבירה שטוקהולם נעצר המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בבירה השבדית אתמול ובו נרצחו לפחות ארבעה בני אדם. לפי העיתון השבדי, מדובר בגבר בן 39, אב לארבעה. הוא נעצר בפרבר מרסטה.

לפי הדיווח, האיש הוא ממוצא אוזבקי והוא אותר כשכובע גרב על ראשו וזכוכיות שבורות על בגדיו. בעיתון השבדי נכתב כי הוא הודה בביצוע הפיגוע הקטלני. למרות חשדות המשטרה כי האיש שנעצר במרסטה הוא נהג המשאית שדהר לעבר ההמון בשטוקהולם, ישנם דיווחים אחרים כי הנהג עדיין חופשי. "היו שם 15 מכוניות משטרה ויחידה מיוחדת עם כלבי גישוש", סיפרה צלמת שחזתה ברגעי המעצר.

 

לפי "אפטונבלדט", החשוד בביצוע הפיגוע פרסם בעמוד הפייסבוק שלו מסרי תעמולה בעד ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) ושיתף תמונות של נפגעים בפיגוע הטרור שבוצע על-ידי האחים צרנייב במרתון בוסטון בשנת 2013.

זירת הפיגוע בשטוקהולם , צילום: twitter / cnni זירת הפיגוע בשטוקהולם | צילום: twitter / cnni זירת הפיגוע בשטוקהולם , צילום: twitter / cnni

המעצר תועד על-ידי כלי תקשורת שבדי כמו גם תיעוד נוסף מרגעי האימה אתמול כשהמשאית דהרה ברחוב דרוטנינגטן בשטוקהולם, רחוב הקניות המרכזי ביותר בבירת שבדיה. בתיעוד ניתן לראות את העוברים והשבים ברחוב מנסים לברוח וחלקם נמלטים לתוך חנות כשהמשאית עוברת ופוגעת בכל מי שניתן.

המשאית שהתנגשה בחנות של רשת Ahlens שייכת ליצרנית הבירה Spendrups, וזו הודיעה למשטרה כי המשאית נגנבה מהנהג שלה בזמן שהוא פרק סחורה במסעדה. דובר יצרנית הבירות, מרטן לית, סיפר: "המשאית הזו שייכת לצי משאיות ההפצה שלנו שעושות משלוחים. במהלך העברת המשלוח למסעדה, כשהנהג עסק בפריקת הסחורה, מישהו קפץ לתא הנהג ונסע במשאית משם". נזכיר כי דבר דומה אירע בפיגוע הדריסה בברלין בחג המולד: מחבל במשאית גנובה דהר לעבר עוברי אורח ורצח 12 בני אדם.

 

משרד התובע בשבדיה אישר כי העצור "חשוד ברמה הגבוהה ביותר בבביצוע מתקפת טרור", אך לא אישר את הדיווח על כך שהוא הודה בביצוע הפיגוע. במהלך הלילה דווח ברשת SVT המקומית כי אדם נוסף נעצר בחשד לקשר לפיגוע, וכי הוא קשור לאדם שנעצר מוקדם יותר.

עם זאת, המשטרה הסכימה רק לומר שאדם אחד נעצר וזוהה - ושהוא מזכיר במראהו את האדם שנראה בתמונות שהיא פרסמה קודם לכן. גם התובע אישר כי רק אדם אחד נעצר. אתמול בשעות הערב המוקדמות פרסמה המשטרה תמונות של אדם שלדבריה היא רוצה "ליצור איתו קשר", אך לא אמרה אם זהו החשוד המרכזי. בלילה מסרה כי העצור קשור לחקירה, אך לא אישרה שמדובר בנהג הדורס.

בעקבות הפיגוע החליטה משטרת נורבגיה השכנה כי שוטריה ילכו עם נשק בערים הגדולות ובנמל התעופה בבירה אוסלו עד להודעה חדשה. בבוקר שלאחר הפיגוע, תושבי שטוקהולם מנסים להתרגל לעובדה כי גם הם נפלו קורבן לטרור. "המחשבות שלנו עם כל הנפגעים והמשפחות שלהם", אמר מלך שבדיה קרל גוסטב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות