אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון לטוויטר: ארה"ב ביטלה הדרישה לקבל פרטי חשבון שמתח ביקורת על הממשל

ניצחון לטוויטר: ארה"ב ביטלה הדרישה לקבל פרטי חשבון שמתח ביקורת על הממשל

בעקבות כך משכה החברה את התביעה שהגישה נגד המחלקה לביטחון המולדת ורשות הגנת הגבולות; החשבון האמור כולל, בין השאר, ביקורת מצד פקידים ברשות ההגירה

08.04.2017, 09:34 | נמרוד צוק
נצחון לטוויטר בקרב על חופש הביטוי מול ממשלת ארה"ב: החברה משכה ביום שישי את התביעה שהגישה יום קודם לכן נגד המחלקה לביטחון המולדת ורשות הגנת הגבולות לאחר שהגופים ביטלו את דרישתם לקבל מידע על חשבון טוויטר אנונימי שביקר את הממשל.

החשבון המדובר, ALT Immigration, פועל תחת שם המשתמש ALT_uscis ומתיימר לחשוף מידע על המתרחש מאחורי הקלעים של רשות ההגירה ולהציג עמדות אלטרנטיביות לעמדה הרשמית מפי פקידים ברשות, שאינם מגלים את זהותם מחשש לפגיעה במשרתם ורדיפה אישית. לפני הגשת התביעה שלחו שני הגופים דרישה רשמית לטוויטר לקבל פרטים שמצויים ברשות החברה על מפעילי החשבון.

טראמפ. ניצחון לטוויטר, צילום: רויטרס טראמפ. ניצחון לטוויטר | צילום: רויטרס טראמפ. ניצחון לטוויטר, צילום: רויטרס

זהו אחד משורה של חשבונות דומים שהחלו לפעול זמן קצר לאחר נצחנוו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב וחילופי הממשל. הדרישה לחשוף את המפעילים היא כפי הנראה חלק ממהלך רחב עליו הכריז טראמפ לפני כמה שבועות - מאבק במה שהוא מגדיר כהדלפות לא חוקיות מתוך הממשל, מאבק שכבר הביא לפיטורים נרחבים של פקידים שנכנסו לתפקידיהם בתקופת אובמה.

החשבון האמור הגיע כבר ל-121 אלף עוקבים ובין הפרסומים שמופיעים בו אפשר למצוא כאלו הנוגעים לכשלים ניהוליים ברשות ההגירה, ביקורת על תוכנית החומה בגבול עם מקסיקו ועל הצו הנשיאותי שהגביל כניסת מוסלמים לארה"ב, ומתן מענה לדיסאינפורמציה שמופצת על ידי גורמי ממשל ותומכי טראמפ סביב נושא ההגירה. בעקבות פרסום התביעה פרסם אתמול החשבון צילום מסך של פסקת חופש הביטוי בתיקון הראשון לחוקה.

לטענת טוויטר, הדרישה כי תמסור את פרטי המשתמש שמפעיל את החשבון נובעת מרצון להשתיק ביקורת פוליטית. "הזכות לחופש ביטוי המוקנית לטוויטר ולמשתמשיה מכוח התיקון הראשון לחוקה כולל גם את הזכות לקיים שיח פוליטי באופן אנונימי או תחת פסבדונים", נכתב בתביעה. "זה היה נסיון בוטה לצנזר את האנשים שמאחורי חשבון הטוויטר או להטיל עליהם אימה, כמו גם לבצע פעולת נקמה נגד מבקרי הממשל", אמרו על המקרה עורכי דין מארגון הזכויות הדיגיטליות EFF.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות