אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת הפסיכומטרי High Q קורסת: "אמרו לנו לא להגיע לשיעורים"

רשת הפסיכומטרי High Q קורסת: "אמרו לנו לא להגיע לשיעורים"

משכורות העובדים לא שולמו, ולא ברור אם התלמידים יראו את הכסף שכבר העבירו: החברה שמגדירה עצמה כ"גדולה והמובילה בישראל" בתחום הוראת הפסיכומטרי - קורסת. "נתתי להם 8,500 שקל, ולא נראה שאקבל את הכסף שלי", אמר תלמיד. מחר: בקשה למינוי מפרק זמני

08.04.2017, 20:08 | ספי קרופסקי ו-ynet

רשת High Q המציעה קורסי הכנה לפסיכומטרי והשלמת בגרויות נמצאת על סף פשיטת רגל, כך התבשרו בסוף השבוע סטודנטים הלומדים בסניפיה. בחברה מועסקים למעלה מ-200 מורים ואלפי סטודנטים בפריסה ארצית.  

תלמידים עושים מבחן פסיכומטרי (למצולמים אין קשר לידיעה), צילום: טל שחר תלמידים עושים מבחן פסיכומטרי (למצולמים אין קשר לידיעה) | צילום: טל שחר תלמידים עושים מבחן פסיכומטרי (למצולמים אין קשר לידיעה), צילום: טל שחר

 

ההנהלה מסרה בימים האחרונים לעובדיה כי החברה נקלעה לקשיים וכי אין באפשרותם לשלם את משכורות מרץ לעובדיה. מחר צפויה עו"ד חיות גרינברג המייצגת את העובדים להגיש בקשה לבית המשפט למינוי כונס נכסים לחברה: "החברה הודיעה שעקב מצוקה כספית היא לא תוכל לנהל את החברה ולשלם את משכורות חודש מרס לעובדים. לכן הם פנו אלי כדי שנגיש לבית המשפט בקשה למינוי מפרק זמני", אמרה גרינברג ל-ynet.

סטודנט הלומד ברשת סיפר כי לקראת סוף השבוע נאמר להם לא להגיע מכיוון שלא משלמים משכורות למורים וכי החברה פושטת רגל. "הקורס עלה לי 8.5 אלף שקל ויש לי עוד קורס שאני רשום אליו שעדיין לא התחלתי ולא נראה לי שאקבל עליו כסף", אמר, "עם עם מי לדבר, כנראה שהכל הלך לפח".

הרשת נוסדה ב-1983 והפכה לאחת הגדולות בישראל בתחום הוראת הפסיכומטרי, בגרויות, אמי”ר ואנגלית מדוברת. סניפיה פרוסים בכל רחבי ישראל עם למעלה מ-40 סניפים בהם מתקיימים כלל קורסי ההכנה והלימוד. באתר החברה נכתב כי "החברה חרטה על דגלה להבטיח את מיצוי הפוטנציאל המקסימלי של כל אחד ואחת מכם ואף להגדיל אותו".

 

מגדירה את עצמה "הגדולה והמובילה בתחום הפסיכומטרי"

High Q מגדירה עצמה כ"גדולה והמובילה בישראל" בתחום הוראת הפסיכומטרי. סטודנטים הלומדים בחברה ושילמו כבר סכומים גדולים קיבלו הודעה שהקורס לא יתקיים, עקב העובדה שהחברה בדרך לפשיטת רגל. ב-High Q מעל 30 סניפים ברחבי הארץ, 230 עובדים ו-2,000 תלמידים, שחלקם אמורים להיבחן בחודשים הקרובים וחלקם נרשמו בימים האחרונים.

אחד התלמידים סיפר כי הוא לומד סטטיסטיקה ב-High Q: "יש לי מבחן עוד חודשיים ואני לא יודע מה לעשות. אני גם רשום לקורס פסיכומטרי שמן הסתם כבר לא יתחיל. יש לי אצלם 8,000 שקל, ועכשיו הודיעו לנו לא להגיע יותר לשיעורים כי המרצים לא מגיעים".

הוא ציין כי פנה טלפונית למנהל הסניף בו הוא לומד, אך לא קיבל תשובות: "הוא סיפר שכבר כמה חודשים הם לא קיבלו משכורות. הוא לא ידע להגיד לי מעבר, לא ידע להגיד מה יעלה בגורל הכסף שלי, אם אקבל אותו חזרה, מה שלא נראה לי שיקרה.

אין עם מי לדבר".

באתר חברת High Q נכתב כי "מאז היווסדה בשנת 1983 הפכה החברה לגדולה והמובילה בישראל בתחום הוראת פסיכומטרי, בגרויות, אמי”ר ואנגלית מדוברת. חברת High Q פרוסה בכל רחבי ישראל עם למעלה מ-40 סניפים בהם מתקיימים כלל קורסי ההכנה והלימוד. החברה חרטה על דגלה להבטיח את מיצוי הפוטנציאל המקסימלי של כל אחד ואחת מכם ואף להגדיל אותו".

 

"בזכות מחלקות המחקר והפיתוח בארץ ובעולם High Q נחשבת כיום בין החברות המובילות בעולם בפיתוח קורסים ואמצעי הוראה", נכתב באתר. "High Q מקפידה לשמור על מקומה היוקרתי בעולם בתחום טכנולוגיות ההוראה ומובילה גם בפיתוח אמצעי הוראה מתקדמים בדמות אתרי האינטרנט המובילים בישראל, עשרות אפליקציות ומגוון כלים נוספים. בחברה משתמשים בשיטות לימוד ייחודיות ומתקדמות ביותר בכדי להפוך את הלמידה לקלה ואפקטיבית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות