אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אורנשטיין מינה את עו"ד קרן רייכבך למפרקת הזמנית של רשת High Q

50 מעובדי רשת הפסיכומטרי הגיעו לדיון בביהמ"ש המחוזי בדרישה לפרק את רשת לימודי הפסיכומטרי: "היא חדלת פירעון והגיעה לסוף דרכה". לדיון לא הגיע נציג מטעם החברה

09.04.2017, 14:16 | נעמי צורף וספי קרופסקי

שופט ביהמ"ש המחוזי איתן אורנשטיין הורה על מינויה של עו"ד קרן רייכבך סגל למפרקת הזמנית של רשת הפסיכומטרי High Q, זאת בהמשך לבקשת הפירוק שהגישו 50 מעובדיה. העובדים טוענים כי "החברה הינה חדלת פירעון אשר הגיעה לסוף דרכה העסקית", נכתב בבקשה. 

 

נציגת העובדים אמרה בדיון כי חובות החברה עומדים על כ-2.5 מיליון שקל. "חשבתי שראיתי הכל", אמר אורנשטיין כשגילה כי מנכ"ל הרשת, שם לוי, מנהל את החברה מסינגפור. אורנשטיין אמר בדיון כי המפרקת תשקול פיטורי עובדים כחלק מצעדי ההתייעלות. הדיון הבא נקבע ל-23 באפריל.

 

 

 

"ערב חג הפסח ניצבים מאות עובדי החברה ואלפי תלמידיה, בחוסר אונים ובמצוקה קשה, עת נכון למועד הבקשה הגיעה החברה הלכה למעשה לסוף דרכה" נכתב בבקשה שהגישו הבוקר העובדים באמצעות עוה"ד חיות גרינברג ואורון קרן.

עו"ד קרן רייכבך סגל עו"ד קרן רייכבך סגל עו"ד קרן רייכבך סגל

עוד נכתב כי "דבר קריסת החברה התפשט כאש בשדה קוצים, בכל אמצעי התקשורת וכתוצאה מכך שוררת מהומה ופאניקה רבה בקרב אלפי תלמידים הצפויים להיבחן בבחינת פסיכומטרי ובגרות ארציות ואמורים לקיים שיעורים בימי ערב חג פסח וחול המועד, אולם בשל המצב מצויים בחוסר וודאות גדול לגבי המשך לימודיהם". על פי הבקשה, במצב דברים זה קיים "חשש לאובדן שליטה וקריסה מוחלטת של הרשת, כמו גם לפעולות יזומות של מתחרות מול תלמידים חסרי אונים".

במקביל, הודיעה חברת "קידום" כי היא מציעה לקלוט את המדריכים שעבודתם תופסק בהיי-קיו וכן לספק קורסים בהנחה לסטודנטים שינשרו.

במסגרת הבקשה שהגישו העובדים הם כתבו כי "בתחילת חודש אפריל 2017 הם קיבלו הודעה ממנהליהם כי החברה הגיעה לסוף דרכה ואין ביכולתה לשלם את התחייבויותיה הכספיות, כמו גם תשלום שכר העבודה האחרון במלואו לחודש מרץ", תואר בבקשה שהוגשה באמצעות עוה"ד אורון קרן וחיות גרינברג. לכן, טענו עובדי הרשת יש להורות על פירוקה.

אל הבקשה צורף תצהיר מטעמה של כרמית תא-שמע, ששימשה כמשנה למנכ"ל החברה, שם לוי, שהוא גם בעל השליטה בה. על פי תצהירה היא עובדת בחברה מאז שנת 2005 ותפקידה האחרון היה משנה למנכ"ל אותו בציעה מאז שנת 2014. "למיטיב ידיעתי, בעת האחרונה נעשו ניסיונות לבצע תהליכי התייעלות כלכלית ואני מבינה כעת שניסיונות אלו לא צלחו", כתבה בתצהירה. עוד הוסיפה כי לוי ניהל מגעים למכירת החברה או הכנסת משקיע אשר לא צלחו גם הם.

עוד על פי התצהיר, חברת High Q מונה למעלה מ-200 עובדים, ולה כ-30 סניפים הפרוסים ברחבי הארץ ובסך הכל נותנת מענה ליותר מ-2,000 תלמידים הלומדים למבחני פסיכומטרי, בגרות ואנגלית מדוברת.

 

נכון למועד הגשת בקשה זו, כותבת תא-שמע, הועברה לעובדי החברה כמחצית מהשכר עבור חודש מרץ 2017. "יש דחיפות רבה למנות בעל תפקיד שישתלט מיידית על החברה, יקבל לידיו את כל הסמכויות הנדרשות וייתן מענה לתלמידיה ועובדיה, במטרה לצמצם נזקים ככל הניתן ולהשיא את מירב התועלת לכת הנושים".

תא-שמע כותבת כי היא סבורה שבמידה וימונה בעל תפקיד באופן מיידי, יהיה אפשר להמשיך את פעילות החברה לפחות לזמן קצר, הדרוש לשם מציאת פתרון הולם לכל התלמידים. בזמן הזה ניתן יהיה לבחון אפשרות למקסום נכסי החברה והמוניטין שצברה במשך כ-30 שנותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות