אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גירושין יקרים: בנו של סורוס ייאלץ להתחלק עם גרושתו באוסף אמנות ששווה 22 מיליון דולר צילום: גטי אימג'ס

גירושין יקרים: בנו של סורוס ייאלץ להתחלק עם גרושתו באוסף אמנות ששווה 22 מיליון דולר

רוברט ומליסה סורוס היו נשואים במשך 24 שנים ונפרדו לפני 3 שנים ומאז הם מנהלים קרבות על חלוקת הרכוש המשותף. רוברט טען כי שמו מופיע על הקבלות לתשלום על יצירות האמנות אך ביהמ"ש קבע ש"קבלות לא מעידות בהכרח על בעלות"

09.04.2017, 11:59 | שירות כלכליסט
רוברט סורוס, בנו של המשקיע המיליארד ג'ורג' סורוס, ייאלץ לחלוק עם גרושתו אוסף אמנות בשווי 22 מיליון דולר, כך לפי פסיקת בית המשפט לערעורים בנושא. סורוס הבן טען כי האוסף, המורכב מארבע יצירות, ביניהן The Empire State of Scotch של האמן המפורסם ג'ף קונס, שייכות לו כי שמו הוא שמופיע על הקבלות. טענה עליה חלקו השופטים. "קבלה אינה מצביעה בהכרח על בעלות", פסקו.

הגרושה, מליסה סורוס, טענה מנגד כי רכשו ביחד את היצירות, ולכן יש לה זכות לחצי מהשווי שלהן, לפי הסכם הממון עליו חתמו לפני החתונה.

בית המשפט לערעורים הפך בכך פסיקה של ערכאה נמוכה יותר שצידדה ברוברט סורוס, שמנהל את קרן הניהול של אביו בשווי 28 מיליארד דולר. לדברי עורך דינה של מליסה, ברנרד קלייר, לפסיקה זו יהיו השלכות על מקרי גירושים אחרים שבהם יש ויכוח על רכוש אישי, ובייחוד על אמנות. "בית המשפט החליט כי קבלות אינן הגורם המכריע היחיד בקביעת בעלות", הסביר ל"ניו יורק פוסט".

בית המשפט לערעורים קבע דיון נוסף כדי לקבוע כיצד יחלקו השניים את היצירות ביניהם.

מליסה ורוברט סורוס בימים שמחים יותר , צילום: גטי אימג מליסה ורוברט סורוס בימים שמחים יותר | צילום: גטי אימג'ס מליסה ורוברט סורוס בימים שמחים יותר , צילום: גטי אימג

השניים היו נשואים במשך 24 שנים, ויש להם שני ילדים בוגרים, אך במאי 2014 הגיש סורוס בקשה לגירושים, ומאז הם מנהלים קרבות על חלוקת הרכוש המשותף שכולל גם אחוזה בשווי 9 מיליון דולר באי מרתה'ס ויניארד (במדינת מסצ'וסטס) וחווה בשווי 10 מיליון דולר.

מליסה כבר קיבלה לידיה את הבית שלהם בשכונת גריניץ' ווילג' בניו יורק ששוויו 21 מיליון דולר. במסגרת המו"מ בין השניים היא שילמה לסורוס 10 דולר בלבד על חלקו בבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות