אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חג החירות? צילום: bigstock

חג החירות?

דווקא לאחר החגים יותר ויותר זוגות מוצאים עצמם על מדרגות הרבנות בדרך לפירוק החבילה, מסיבות מגוונות. מהן הסיבות לתופעה וכיצד ניתן להימנע ממנה

09.04.2017, 15:30 | עו"ד אלינור ליבוביץ'
תקופת חג הפסח מתקשרת לרובנו עם תחושה של חופש ושחרור, היציאה מהשגרה והחופשה מפנה זמן להיות עם המשפחה והילדים ומאפשרת תחושה אמיתית של חירות, אך דווקא מתוך תחושת החירות והחופש ישנם זוגות שאינם מצליחים להסתדר והחופשה היא שמביאה את זוגיותם לידי מבחן.

גירושין. לפעמים השהייה הממושכת ביחד מזיקה , צילום: bigstock גירושין. לפעמים השהייה הממושכת ביחד מזיקה | צילום: bigstock גירושין. לפעמים השהייה הממושכת ביחד מזיקה , צילום: bigstock

הסטטיסטיקה מלמדת כי דווקא לאחר החגים יותר ויותר זוגות מוצאים עצמם על מדרגות הרבנות בדרך לפירוק החבילה והסיבות לכך הן מגוונות. במאמר זה אנסה להסביר את הסיבות לתופעה וכיצד ניתן להימנע ממנה.

הסיבות לגירושין:

שהייה ממושכת עם המשפחה – נהוג לחשוב כי שהייה ממושכת עם המשפחה היא דבר רצוי אך לא תמיד הדבר נכון. בשנותיי הרבות כעורכת דין נתקלתי בזוגות רבים שהשהייה הממושכת עם בני המשפחה הכניסה אותם ללחץ ברמה כזו עד כדי כך שמצאו עצמם במצב בו הם אינם יכולים לשהות בחדר עם בני המשפחה אפילו עוד דקה אחת. אם אתם מזהים שאתם מתקרבים לנקודת רתיחה הסבירו לבן הזוג שאתם חייבים זמן לעצמכם וקחו פסק זמן.

שגרה מבורכת – כולנו אוהבים לצאת מהשגרה אך לא יכולים בלעדיה. מוסדות החינוך של הילדים, העבודה, כל אלו ועוד עושים לנו סדר אשר מאפשר לחיים להתנהל במסלול שאנו קובעים לעצמנו. יציאה מהשגרה יכולה לגרום לעצבנות, מתח ואיבוד הסדר שחשוב לנו כל כך. כאשר אתם חשים שחסרה לכם מעט מהשגרה נסו לחקותה (עד כמה שאפשר). בילוי עם חברים מהעבודה, שליחת הילדים לקרובי משפחה ופתרונות יצירתיים נוספים, פעמים רבות שיעשו את העבודה.

מתחים משפחתיים – אחת הסיבות הנפוצות לגירושין אחרי חג הפסח היא מריבות משפחתיות סביב שולחן הסדר. המריבות מתחילות עוד לפני החג בשאלה אצל איזה מההורים נחגוג. במהלכו, ולאחריו. אני ממליצה לתאם ציפיות עם בן הזוג לגבי אופי חגיגת החג, ובמיוחד אצל זוגות דתיים שהמנהגים השונים עלולים ליצור אי נעימויות רבות.

עו"ד אלינור ליבוביץ עו"ד אלינור ליבוביץ' | צילום: יח"צ עו"ד אלינור ליבוביץ

 

קבלת ההחלטות:

קבלת החלטה על פירוק הנישואין צריכה להגיע ממקום מושכל ולכן בטרם אתם מקבלים החלטה זכרו שהיא עשויה לטלטל את חייכם. בחנו האם הרצון לגירושין מגיע מתוך הלחץ והעייפות בהם אתם שרויים כעת, או מתוך רצון אמיתי לסיים את הקשר, היה ותגיעו למסקנה כי הרצון לפירוק החבילה הינו רצון כן והגיוני רק אז פתחו בהליכי גירושים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות