אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירה בבריטניה נגד מנכ"ל ברקליס: "ניסה לגלות זהותו של חושף שחיתויות" צילום: בלומברג

חקירה בבריטניה נגד מנכ"ל ברקליס: "ניסה לגלות זהותו של חושף שחיתויות"

מדובר בעובד אנונימי שהזהיר את ההנהלה מהתנהלותו של בכיר בבנק; בעקבות החקירה הודיע ברקליס כי "הפחית משמעותית" את הבונוס של המנכ"ל ג'יימס סטאלי ונזף בו

10.04.2017, 11:23 | שירות כלכליסט

הבנק הבריטי ברקליס הודיע שהמנכ"ל ג'יימס סטאלי עומד במרכזן של שתי חקירות של רגולטורים בבריטניה, בנוגע להתנהלותו האישית. החקירות נפתחו על ידי הרשות להתנהלות פיננסית (FCA) והרשות להתנהלות זהירה (PRA), והן נוגעות לניסיונם של סטאלי והבנק לגלות את זהותו של חושף שחיתויות. ביוני 2016 ביקש סטאלי מצוות ביטחון המידע של הבנק לגלות את זהותו של עובד ששלח מכתב נגד עובדים בכירים של הבנק.

מהבנק נמסר כי הפחיתו את הבונוס של סטאלי בשל התנהגותו ונזפו בו. "הדירקטוריון סבור שהתגובה שלו לנושא צריכה להיות ביחס לאופי הרציני של העבירה. לפיכך, הוצא מכתב נזיפה רשמי נגד סטאלי, והוחלט להפחית משמעותית את חבילת התגמולים שלו", נמסר בהצהרה מטעם ברקליס. ההחלטה על הסכום המדויק שיופחת תתקבל בתום החקירות.

ג ג'יימס סטאלי | צילום: בלומברג ג

 "התנצלתי בפני דירקטוריון ברקליס, וקיבלתי את מסקנתם שהתנהגותי האישית בנושא הזה כללה שגיאות מצדי. אני אקבל כל עונש שהם יחליטו שהולם", מסר סטאלי בהצהרה מטעמו. "תהליך חשיפת השחיתויות שלנו הוא אחת הדרכים החשובות ביותר באמצעותן אנחנו מגנים על התרבות והערכים של ברקליס, ואני בהחלט רוצה להבטיח שכל העמיתים שלנו ואחרים שמשתמשים בתהליך, מבינים את החשיבות".

המכתב האנונימי שאת זהות הכותב שלו ניסה סטאלי לחשוף, הזהיר את ההנהלה מהתנהלותו "ואופיו האישי" של עובד בכיר שמונה זמן קצר לפני כן. סטאלי התייחס למכתב כהתקפה אישית לא הוגנת על אותו עובד, אם כי עודכן שאינו יכול לנקוט צעדים נוספים בעניין. עם זאת, חודש לאחר שליחת המכתב, חשב סטאלי, שלא בצדק, כי כעת יוכל לגלות מי הכותב האלמוני. בסופו של דבר, הצוות בבנק לא הצליח לגלות את זהות שולח המכתב, ולא ננקטו צעדים נוספים בנושא. "אני אישית מאוכזב ומתנצל על המקרה, במיוחד מכיוון שאנחנו שואפים לפעול לפי הסטנדרטים האתיים הגבוהים ביותר", מסר ג'ון מקפרלן יו"ר ברקליס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות