אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקס, סמים והרבה כסף: התקליטים הישנים ששווים אלפי דולרים צילום: גטי אימג'ס

סקס, סמים והרבה כסף: התקליטים הישנים ששווים אלפי דולרים

עותק של התקליט "God Save the Queen" של הסקס פיסטולס מ-1977 נמכר באחרונה תמורת 10,578 דולר; מי אחריו ברשימת התקליטים היקרים?

10.04.2017, 14:04 | שירות כלכליסט
אספני תקליטי ויניל יכולים להרוויח לא מעט כסף ממכירת התקליטים המבוקשים בעולם. כך למשל, עותק של התקליט "God Save the Queen" של הסקס פיסטולס מ-1977 נמכר באחרונה תמורת 10,578 דולר, יותר מכל תקליט אחר בעולם, כך לפי רשימה שערכו באתר MrGamez. התקליט הזה יצא ב-25 אלף עותקים בלבד, ורק 9 מהם נשארו עם העטיפה המקורית של חברת התקליטים A&M. כל עותקי התקליט נמכרו בתוך שישה ימים מרגע הפרסום.

"God Save the Queen" של הסקס פיסטולס, צילום: גטי אימג "God Save the Queen" של הסקס פיסטולס | צילום: גטי אימג'ס "God Save the Queen" של הסקס פיסטולס, צילום: גטי אימג

רשימת התקליטים היקרים מבוססת על תוצאות המכירות באתר eBay בבריטניה. במקומות השני והשלישי דורגו שני תקליטים של הביטלס: "Please Please Me" שגרף 8,323 דולר ו-"Introducing…The Beatles" שנמכר ב-7,573 דולר. תקליט נוסף של הביטלס, "Yesterday and Today" נכנס אף הוא לרשימת 25 הגדולים. הוא דורג במקום ה-16 עם מחיר של 3,351 דולר. התקליט RAM של פול מקרטני סגר את החמישיי הראשונה עם שווי של 5,048 דולר.

הסקס פיסטולס, צילום: 	RICHARD YOUNG / Rex Features הסקס פיסטולס | צילום: RICHARD YOUNG / Rex Features הסקס פיסטולס, צילום: 	RICHARD YOUNG / Rex Features

בנוסף לתקליטים הללו שנמכרו על ידי אנשים ב-eBay, ישנם תקליטים במהדורות מיוחדות שהצליחו להשיג סכומים גבוהים אף יותר. כך למשל, ב-2015 נמכרה מהדורה אישית של רינגו סטאר של האלבום הלבן של הביטל במחיר שיא של 790 אלף דולר.

מוזיקת רוק היא הז'אנר הפופולארי ביותר ברשימה של MrGamerz, ועשרה מבין 25 התקליטים ברשימה הם תקליטי רוק. מוזיקה קלאסית היא הז'אנר השני המצליח עם 9 אלבומים ברשימה.

הביטלס, צילום: אימג הביטלס | צילום: אימג'בנק, Gettyimages הביטלס, צילום: אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות