אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמישה דירקטורים התפטרו באביליטי - המניה קורסת בבורסה צילום: עמית שעל

חמישה דירקטורים התפטרו באביליטי - המניה קורסת בבורסה

החברה עוסקת בפתרונות תקשורת מודיעין; הדירקטורים שהתפטרו הם אמנון דיק, אפרים הלוי, עמוס מלכא, מאיר משה ושלום זינגר - זאת בעקבות מחלוקת עם הבעלים על הזרמת כסף לחברה; המניה צוללת ב-27% בת"א

12.04.2017, 10:56 | דרור רייך

חברת אביליטי דיווחה במהלך החג על התפטרות של חמישה דירקטורים במקביל - אמנון דיק, אפרים הלוי, עמוס מלכא, מאיר משה ושלום זינגר. מניית החברה הדואלית צוללת עכשיו ב-27% במסחר בתל אביב. החברה עוסקת בפתרונות תקשורת מודיעין לחברות ממשלות, כוחות שיטור וצבא והמסחר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מקורבים, סיבת ההתפטרות היא החשש מהערת עסק חי בדו"חות. הדירקטוריון דרש הזרמה כסף של בעלי העניין וירידה במשכורות, אולם רק המשכורות הופחתו  ב-50% ללא כל הזרמה מצד הבעלים.

אביליטי ציינה בהודעתה לבורסה כי היא "נמצאת בתהליך איתור של חברי דירקטוריון חלופיים", אך למהלך יכולות להיות השלכות רחוקות לכת עד למחיקת מניית אביליטי מהנאסד"ק. לחברה יש בסך הכל דירקטורים, שניים מתוכם הם גם בעלי השליטה שנותרו לבדם בבורד - אנטולי חורגין (32%) שהוא היו"ר, והמנכ"ל ואלכסנדר אאורובסקי (32%).

צרות גם בארה"ב

במקביל מתקיימת בדיקה שמנהלת נגד החברה רשות ני"ע האמריקאית בגין מסמכים שקשורים להנפקה של החברה.

במידה שאביליטי לא תמנה במהירות דירקטורים חדשים היא לא תוכל לפרסם את הדו"חות הכספיים השנתיים שכן הם חלק מוועדת הביקורת שאמורה לאשר אותם.

אביליטי סיפקה צפירת הרגעה מסוימת אתמול לשוק, כאשר הבעלים הסכימו כאמור על קיצץ של 50% משכרם. בקופת החברה נותרו 8 מיליון דולר לעומת 19 מיליון דולר בסוף ספטמבר. היא "שורפת" כמיליון דולר בחודש, כך שהכסף לא יספיק לה עד סוף השנה, זאת בהנחה פסימית שלא תהיינה הכנסות, והיא תאלץ לשאת הערת עסק חי.

אפרים הלוי. דירקטור שהתפטר, צילום: עמית שעל אפרים הלוי. דירקטור שהתפטר | צילום: עמית שעל אפרים הלוי. דירקטור שהתפטר, צילום: עמית שעל
הדירקטור אמנון דיק. בין ההתפטרים, צילום: עמית שעל הדירקטור אמנון דיק. בין ההתפטרים | צילום: עמית שעל הדירקטור אמנון דיק. בין ההתפטרים, צילום: עמית שעל

"אאורובסקי ואני, אשר הקמנו ביחד את אביליטי ומחזיקים ברוב מניותיה, ממשיכים להיות מחויבים לחברה", אמר חורגין, "אנו נוקטים צעדים לצמצום עלויות ולמיצוב אביליטי על המסלול לצמיחה עתידית. כחלק ממאמצים אלה, אלכסנדר ואני הסכמנו להפחית את שכרנו ב-50% ואנו בוחנים דרכים נוספים לחסכון בעלויות.

"נמשיך להתמקד בהאצת האימוץ וצמיחת ההכנסות מפתרון ULIN של אביליטי. אנו מרגישים מעודדים מהעניין ב-ULIN ברחבי העולם ומקווים שעניין זה ייתרגם להכנסות במחצית השנייה של השנה. אנו סבורים שיתרות המזומנים השוטפות של החברה, הכוללות יותר מ-8 מיליון דולר במזומן ושווי מזומנים יספיקו בכדי למלא את צורכי המזומנים של אביליטי בעתיד הנראה לעין. נמשיך להעריך את מצבה הכספי של החברה על מנת לקבוע האם יש צורך במשאבי מימון נוספים, לרבות סיוע של אלכסנדר ושלי".

חברת אביליטי הוקמה ב-1994 ונמצאת בתל אביב. היא מציעה ללקוחותיה בכ-50 מדינות מגוון רחב של טכנולוגיות אכיפה, מעקב, שיטור וסייבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות