אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ע"פ מסמכי ההנפקה: פטריק דרהי מעוניין לגייס עד 2 מיליארד דולר בניו יורק צילום: רמי זרנגר

ע"פ מסמכי ההנפקה: פטריק דרהי מעוניין לגייס עד 2 מיליארד דולר בניו יורק

ברויטרס מדווחים שחברת אלטיס ארה"ב שבשליטת דרהי הגישה את המסמכים לרשות ני"ע האמריקאית, לקראת ההנפקה הראשונה בארה"ב. הסכום שיגוייס יאפשר לדרהי למזג חברה מתחרה לפעילות האמריקאית

12.04.2017, 11:21 | שירות כלכליסט

אלטיס ארה"ב (Altice USA) השלוחה האמריקאית של מפעילת הכבלים אלטיס שבבעלותו של פטריק דרהי, הגישה ביום שלישי מסמכים לקראת הנפקה ציבורית ראשונה בניו יורק (IPO). על פי המסמכים, החברה שואפת לגייס בין 1-2 מיליארד דולר, כך מדווחת סוכנות רויטרס לפי אנשים המקורבים לנושא.

קראו עוד בכלכליסט

הסכום שיגוייס בהנפקה יאפשר לדרהי, בעל השליטה בהוט הישראלית, להרחיב את אימפריית הכבלים שלו בארה"ב - שכוללת את כייבלויזיון וסדנלינק קמיוניקיישנס. יעדים פוטנציאלים עבור אלטיס יכולים להיות ספקיות אזוריות כמו כייבל וון (Cable One), שנסחרות במחירים גבוהים על רקע ההערכות לרכישות.

סקטור הטלקום בארה"ב עומד בפני גל של מיזוגים ורכישות. כך למשל בשבוע שעבר הודיעה ליברטי אינטראקטיב כי בכוונתה לרכוש את ספקית הכבלים ג'נרל קמיוניקיישן מאלסקה עבור 1.12 מיליארד דולר.

אלטיס ארה"ב הפכה לספקית הכבלים הרביעית בגודלה בארה"ב לאחר רכישת סדנלינק ב-2015 עבור 9 מיליארד דולר, ורכישת כייבלויזיון בשנה שעברה ב-17.7 מיליארד דולר. על פי המסמכים שהגישה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), היא משרתת 4.9 מיליון לקוחות בארה"ב. בה בעת, הרכישות הותירו את אלטיס עם חוב של 24 מיליארד דולר, 900 מיליון דולר מתוכם היא אמורה לשלם עוד השנה. בעקבות זאת החלה החברה בתכנית הפחתת עלויות, שכוללת פיטורי עובדים. אלטיס מתכננת להמשיך ולהחזיק ב-70% מאלטיס ארה"ב, כשחברת הפרייבט אקוויטי BC פרטנרס וקרן הפנסיה הקנדית יהיו משקיעות מיעוט.

פטריק דרהי , צילום: רמי זרנגר פטריק דרהי | צילום: רמי זרנגר פטריק דרהי , צילום: רמי זרנגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות