אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 שותפים בענקית ראיית החשבון KPMG פוטרו - כולל ראש חטיבת הביקורת צילום: בלומברג

5 שותפים בענקית ראיית החשבון KPMG פוטרו - כולל ראש חטיבת הביקורת

השותפים שפוטרו עשו שימוש במידע שהודלף להם מהרגולטור על בדיקת פתע במחלקת הביקורת. KPMG הודיעה כי מעבר לבכירים המעורבים בפרשה פוטרו 6 עובדים זוטרים בפירמה

12.04.2017, 12:12 | שירות כלכליסט

אחת הפירמות הגדולות בעולם ראיית החשבון מפטרת כמה מבכירה, במהלך נדיר בענף. 5 שותפים בפירמת KPMG, המשתייכת לקבוצת 'ארבעת הגדולים' (the Big Four) פוטרו אתמול, בשל מה שהוגדר כהפרה אתית חמורה.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הודעת הפירמה, חמשת המפוטרים שמרו מידע שהודלף להם מגורם ברגולטור המפקח ועשו בו שימוש, לקראת בדיקת פתע של מחלקת הביקורת. השותף הבכיר מכולם שפוטר הוא ראש מחלקת הביקורת של KPMG, סקוט מרצ'לו (Scott Marcello).

הרגולטור המפקח המדובר הוא המועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות (Public Company Accounting Oversight Board), מוסד אמריקאי המפקח על חברות הנסחרות בארה"ב, מקומיות ובינ"ל.

בחודש פברואר חשפה המועצה הדלפה מתוך הארגון של ההחלטה לבצע ביקורת פתע מ-KPMG. על פי הודעת המועצה, אחד מעובדי הארגון הדליף לבכיר ב-KPMG את המידע על הביקורת הצפויה.

אתמול אישרו ב-KPMG לאחר פניית הוול סטריט ג'ורנל את דבר ההתנהלות הפסולה של בכירי הפירמה ואת החלטה לפטרם. החברה הוסיפה כי מעבר לחמשת השותפים הבכירים פוטרו גם 6 עובדים נוספים.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות