אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחור אופנתי: השעון החכם של Fitbit יגיע רק בסתיו הקרוב

איחור אופנתי: השעון החכם של Fitbit יגיע רק בסתיו הקרוב

חברת המחשוב הלביש הודיעה שקשיים בפיתוח ובייצור השעון שלה יגרמו לדחיית ההשקה בכחצי שנה. השעון צפוי להציע שורה של יכולות מקבילות לשעון החכם של אפל אך במחיר של כ-300 דולר

12.04.2017, 12:50 | עומר כביר
השעון החכם הראשון של פיטביט (Fitbit), שהתמקדה עד כה בפיתוח צמידי כושר סובל משורה של קשיי פיתוח וייצור, שבעקבותיהם נדחתה השקתו לסתיו הקרוב – כך לפי דיווח של אתר יאהו פייננס.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף 2016 רכשה פיטביט את יצרנית השעונים החכמים פבל (Pebble), תמורת סכום מצחיק של 23 מיליון דולר בלבד. בעקבות הרכישה הפסיקה פבל את פיתוח ומכירת השעונים החכמים שלה, כאשר פיטביט מעוניינת להשתמש בקניין הרוחני של החברה על מנת לייצר מכשירים תחת המותג שלה.

פיטביט מתעכבת עם השעון החכם שלה פיטביט מתעכבת עם השעון החכם שלה פיטביט מתעכבת עם השעון החכם שלה

ואולם, כעת מסתבר שפרויקט זה סובל מקשיים רבים שהביאו לדחיית מועד ההשקה המתוכנן. "באחד מאבי-הטיפוס היותר מתקדמים, ה-GPS לא עבד כי האנטנה לא היתה במקום הנכון", אמר ליאהו פייננס מקור בעל ידע בנושא. "הם היו חייבים לחזור ללוח השרטוט ולעצב מחדש את המוצר כדי של-GPS יהיה אות חזק".

צוות העיצוב גם התקשה להפוך את השעון לעמוד לחלוטין למים, אחת התכונות הבולטות של דגמי האפל ווטש העדכניים, ובשלב זה לא ברור האם השעון שיושק יהיה עמיד למים. "בין אם פיטביט תצליח להפוך את השעון לעמיד למים ובין אם לא, היא חייבלת להשיק אותו השנה. זה רגע של להיות או לחדול מבחינתם", אמר מקור אחר.

לפי הדיווח, השעון עתיד לכלול מסך צבעוני, GPS מובנה, מד דופק לב, יכולת לבצע תשלומים ללא מגע, יכולת להזרים ולשמור שירים מפנדורה וסוללה עם אורך חיים של ארבעה ימים. גוף השעון צפוי להיות מאלומיניום והתמחור צפוי לנוע סביב 300 דולר. "יש לו מראה מאוד רטרו – בהחלט לא סקסי", אמר מקור, שטען עוד שעובדי פיטביט שראו את הייצור התלוננו עליו.

מפיטביט נמסר בתגובה: "אנחנו יודעים שיש הרבה עניין בכניסה שלנו לקטגוריית השעונים החכמים. אין לנו חדשות לשתף בשלב זה ואנחנו לא מגיבים על שמועות או על ספקולציות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות