אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טילרסון במוסקבה: "יחסי ארה"ב-רוסיה בשפל, וכך גם האמון" צילום: איי פי

טילרסון במוסקבה: "יחסי ארה"ב-רוסיה בשפל, וכך גם האמון"

מסיבת עיתונאים משותפת של שרי החוץ של רוסיה וארה"ב חידדה שוב את המתיחות שבין המדינות. "היחסים בשפל, אסור ששתי המעצמות הגרעיניות יהיו במצב כזה", אמר מזכיר המדינה האמריקני, שנועד גם עם הנשיא הרוסי. במקביל הטילה רוסיה וטו באו"ם על גינוי סוריה בעקבות הטבח הכימי. בינתיים טראמפ מתבלבל בראיון לפוקס: "אכלתי עוגה - ותקפנו בעיראק"

12.04.2017, 23:45 | שירות כלכליסט ו-ynet

על רקע המתיחות האדירה בין שתי המדינות, ורק שעות ספורות אחרי שהכריז נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, כי "היחסים בין ארצות הברית לרוסיה הידרדרו מאז כניסתו של דונלד טראמפ לבית הלבן", נועד הערב (יום ד') פוטין עם מזכיר המדינה האמריקני, רקס טילרסון, המבקר במוסקבה. היחסים בין המדינות עלו על שרטון בימים האחרונים במיוחד על רקע התקיפה האמריקנית בסוריה בתגובה למתקפה הכימית במדינה - שהובילה לחילופי דברים קשים בין שתי הממשלות. במקביל הטילה רוסיה וטו על הכוונה של חברות מועצת הביטחון של האו"ם לגנות את סוריה בעקבות ההפצצה הכימית באזור אידליב - בפעם השמינית מאז החלה המלחמה הקשה במדינה לפני שש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

במסיבת עיתונאים שערכו יחדו מזכיר המדינה האמריקני ומקבילו הרוסי שר החוץ סרגיי לברוב לאחר הפגישה עם פוטין אמר טילרסון כי "יחסי ארה"ב ורוסיה נמצאים בנקודת שפל וכך גם האמון בין המדינות. שתי המעצמות הגרעיניות לא יכולות להיות ביחסים מסוג זה".

מזכיר המדינה רקס טילרסון, צילום: איי פי מזכיר המדינה רקס טילרסון | צילום: איי פי מזכיר המדינה רקס טילרסון, צילום: איי פי

השיחות המדיניות היום במוסקבה סבבו בעיקר, באופן שאינו מפתיע, סביב המשבר בסוריה והאינטרסים המנוגדים של המעצמות. "סוריה השתמשה בנשק כימי מסוגים שונים ביותר מ-50 מקרים", הבהיר טילרסון לאחר פגישותיו עם מנהיגי רוסיה במוסקבה. "ככל שמצטברות הראיות - אפשרי שנגיע לסף ההכרחי כדי להעמיד לדין את אסד בגין פשעי מלחמה". עם זאת הבהיר טילרסון כי בניגוד להאשמות ורמיזות מהימים האחרונים, "אין לארה"ב כל מידע מהימן המצביע על כך שכוחות רוסיים היו מעורבים בתקיפות כימיות בסוריה".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות