אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ז'יל פלדמן תובע 200 מיליון שקל משרם, פודים וקלנר בגלל פרויקט הולילנד

ז'יל פלדמן תובע 200 מיליון שקל משרם, פודים וקלנר בגלל פרויקט הולילנד

היזם טוען כי שוכנע לרכוש את השליטה בפולאר, השותפה בפרויקט שהוקפא בשל פרשיות שוחד, תוך הצגתו כפנינה נדל"נית: "היתה זו תרמית ביודעין ולכל הפחות רשלנות"

13.04.2017, 08:02 | גולן חזני

ז'יל פלדמן, יזם הנדל"ן היהודי מארצות הברית, תובע 200 מיליון שקל מאיציק שרם, יאיר פודים ואביגדור קלנר, לשעבר בעלי השליטה בקבוצת שרפק. פלדמן רכש את השליטה בחברת פולאר השקעות ב־2006 תמורת 207 מיליון שקל. השליטה נרכשה מלידר השקעות, חברה־בת של שרפק שדרכה החזיקו הנתבעים בשליטה בפולאר.  

קראו עוד בכלכליסט

ברקע לתביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עוה"ד עופר צור, הראל שחם ונמרוד סביל ממשרד גורניצקי, עומד פרויקט הולילנד בירושלים. פלדמן טוען כי הפרויקט הוצג בפניו כפנינה נדל"נית וכי הוא הובל בכחש, לכאורה, על ידי המוכרים שלא עדכנו אותו כי הפרויקט נבנה בנסיבות בעייתיות, שאם יתגלו הן יגרמו להקפאתו. תחת זאת, נטען בתביעה, המוכרים השתבחו בכך שהולילנד שבו החזיקה (60%) פולאר, ואשר היה נכס מהותי בה, אמור להפיק תזרים מזומנים אדיר שיהיה בו די כדי להפיק את ההון העצמי הדרוש לרכישת פולאר.

פלדמן מציין כי מעבר לסכום הרכישה הראשוני ב־40% מהחברה הוא השקיע בפולאר עוד עשרות מיליוני דולרים. העסקה הניבה, לדבריו, ללידר רווח הון מיידי של 36 מיליון שקל ואפשרה לה למכור 21% נוספים בפולאר לקבוצת גירון לפי אותו שווי ותמורת 125 מיליון שקל. לדברי פלדמן, פרויקט הולילנד היה בבחינת פצצה מתקתקת, והממצאים הפליליים החלוטים בפרשה מגבשים את עילת התביעה שלו.

קלנר, שזוכה מעבירות שוחד בפרויקט הולילנד אך הורשע בשוחד בפרשת הזרע, שוחרר ממאסר לפני שבועיים. פלדמן טוען עוד כי כאשר התפוצצה פרשת הולילנד, הוא כבר היה בעל השליטה בפולאר וכך נגרר שמו לפרשה על לא עוול בכפיו. פולאר שנאלצה למחוק 200 מיליון שקל מההון העצמי שלה בשל עצירת הפרויקט וביטול היתרי הבנייה שניתנו לו נמצאת כיום בהליכים לקראת הסדר חוב. פלדמן שדורש ששרפק ובעליה יפצו אותו על נזקים אלו, העמיד את התביעה על 50 מיליון שקל משיקולי אגרה. "היתה זו תרמית ביודעין ולכל הפחות רשלנות. אילו ידע על הסיכון, לא היה משקיע את שהשקיע ברכישת השליטה", נאמר בתביעה.

טרם הוגש כתב הגנה. עו"ד אייל רוזובסקי, המייצג את שרם, פודים ולידר, אמר בתגובה כי מדובר במחזור של תביעה שכבר נדחתה.

פרויקט הולילנד, צילום: גיא אסייאג פרויקט הולילנד | צילום: גיא אסייאג פרויקט הולילנד, צילום: גיא אסייאג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות