אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדיט סוויס: המנהלים מציעים לקצץ 40% מהבונוסים צילום: בלומברג

קרדיט סוויס: המנהלים מציעים לקצץ 40% מהבונוסים

ראשי הבנק, ובכללם המנכ"ל תיאם, התנדבו לבצע את הקיצוץ לאור הביקורת הגוברת של גופי הייעוץ; "מרווה שזה יקל על דאגות בעלי המניות", כתב המנכ"ל

14.04.2017, 08:51 | בלומברג
ראשי קבוצת קרדיט סוויס, ובכללם המנכ"ל טידג'אן תיאם, הציעו לקצץ את הבונוסים שלהם ב-40% - זאת לאחר ביקורת גוברת מצד גופי ייעוץ למשקיעי הבנק בנוגע לחבילות השכר בבנק, ולקראת המפגש השנתי הקרב.

קראו עוד בכלכליסט

תיאם וחבר המנהלים של הקבוצה התנדבו לצמצם את הבונוסים ארוכי הטווח ל-2017 ואת הבונוסים לטווח הקצר ל-2016. כך על פי הודעה שפורסמה היום (ו') באתר הבנק. כלל התגמולים של חברי ההנהלה ייוותר כפי שהיה ב-2015 וב-2016, מבלי שיבוצעו ההעלאות המדורגות ל-2017 שהוצעו בתחילה - כך פי ההודעה.

המנכ"ל תיאם, צילום: איי אף פי המנכ"ל תיאם | צילום: איי אף פי המנכ"ל תיאם, צילום: איי אף פי

חברת Institutional Shareholder Services הצטרפה השבוע לביקורת שמתחה שורה של יועצים בנוגע לבונוסים לטווח הקצר בהיקף של 26 מיליון פרנק, ועל היקף הבונוסים לטווח הארוך שיכול להגיע אף ל-52 מיליון פרנק. לפי החברה, מדובר בבונוסים גבוהים מדי עבור חברה שכבר פרסמה שני הפסדים שנתיים רצופים. כמו כן העבירה חברת הייעוץ ביקורת על תוכנית ההנהלה להעלות את השכר לחברי דירקטוריון הבנק ל-12.5 מיליון פרנק.

"אני מקווה שהחלטה זו תעזור להקל על הדאגות שעלו בקרב בעלי המניות ותאפשר לצוות ההנהלה להמשיך ולהתמקד במשימה שלפניהם", כתב תיאם במכתב למשקיעים שפורסם באתר הבנק.

במכתב נפרד כותב יו"ר הבנק אורס רונר כי חברי הדירקטוריון קיבלו את ההצעה ב"כבוד רב" ושהם מרוצים מאוד מהביצועים של תיאם ושל חבר המנהלים של הבנק לשנת 2016.

החוק השוויצרי מחייב חברות הרשומות בבורסה המקומית להעביר לבעלי המניות סמכות הצבעה מחייבת לגבי שכר המנהלים. משקיעי הבנק צפויים להיפגש ב-28 באפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות