אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ראיין גיגס יציל את כספו בזכות הטענה שהוא גאון? צילום: אימג'בנק, Gettyimages

האם ראיין גיגס יציל את כספו בזכות הטענה שהוא גאון?

כוכב העבר של מנצ'סטר יונייטד מנהל משפט גירושין; בכדי למנוע מצב שאשתו תיקח מחצית מהונו הוא צפוי לטעון ש"תרם תרומה ייחודית" בזכות גאונותו

15.04.2017, 21:24 | שירות כלכליסט

כוכב העבר של מנצ'סטר יונייטד, ראיין גיגס, צפוי להעלות טענה ייחודית במסגרת משפט הגירושין שלו: הוא ראוי לקבל יותר מחצי מההון המשוער שלו, כ-40 מיליון ליש"ט, בגלל ש"תרם תרומה ייחודית" בזכות גאונותו, כך מתפרסם בבריטניה היום (שבת).

קראו עוד בכלכליסט

אם גיגס בן ה-43 וצוותו המשפטי יצליחו לשכנע שופט שהתרומה שלו קשורה לגאונותו, ושהכסף לא הושג גם בזכות תמיכתו של אשתו בו - אז הוא יוכל להצליח ולשמור על רוב הונו.

הגאון בימיו הגדולים, צילום: אי פי איי הגאון בימיו הגדולים | צילום: אי פי איי הגאון בימיו הגדולים, צילום: אי פי איי

ישנו תקדים לכך בבריטניה לאחר שממציא שקיות הזבל השחורות הנסגרות הוכיח בבית המשפט שאת כספו הישג בזכות גאונתו. מייקל קואן הצליח לשמור על 62% מההון שלו בגירושים שלו בזכות העבודה שהמציא לבדו את שקית הזבל הסגירה.

גיגס היה נשוי במשך עשור לסטייסי קוק בזמן ששיחק במנצ'סטר יונייטד. צוות המשפטי טען השבוע בבית המשפט שיש לו עדים רבים שיוכיחו שגיגס הוא גאון. כעת, על פי החוק, האישה אמורה לקבל לפחות חצי מהונו במקרה של גירושים.

לפי מומחים משפטיים מדובר בהימור מסוכן מאחר שלא בטוח עד כמה נכון לנסות להוכיח את גאונתך מול שופטים.

יש לא מעט מולטי מיליונרים שניסו להשתמש בטיעון הזה בבית המשפט וכשלו, בהם רנדו וורק, בנקאי אמריקאי, וקו קיי פנג, מולטי מיליונר מלזי-סיני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות