אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משאל העם בטורקיה: באופוזיציה מאיימים לפנות לביהמ"ש האירופי לזכויות אדם צילום: איי אף פי

משאל העם בטורקיה: באופוזיציה מאיימים לפנות לביהמ"ש האירופי לזכויות אדם

בולנט טזקאן, סגן יו"ר CHP - מפלגת האופוזיציה הגדולה בטורקיה, דורש לבטל את תוצאות המשאל: "לא ניתן לקבוע כעת כמה הצבעות באמת היו וכמה פתקי הצבעה נחתמו רק בדיעבד"

17.04.2017, 15:42 | שירות כלכליסט

הרוחות בטורקיה סוערות, בעקבות נצחונו הדחוק של הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן במשאל העם שנערך אתמול והטענות מצד האופוזיציה על זיופים.

בולנט טזקאן, סגן ראש מפלגת האופוזיציה הגדולה בטורקיה, CHP, קרא לבטל את תוצאות משאל העם, והוסיף כי האופוזיציה עשויה לפנות לבית המשפט האירופי לזכויות אדם.

טזקאן אמר כי אזרחים רבים התלוננו שלא יכלו להצביע באופן דיסקרטי, וכי פתקי הצבעה רבים נספרו בחשאיות. הוא הוסיף כי ההחלטה של מועצה הבחירות העליונה לקבל פתקי הצבעה ללא חותמת רשמית "מנוגדת לחוק".

ארדואן, צילום: בלומברג ארדואן | צילום: בלומברג ארדואן, צילום: בלומברג

"לא ניתן לקבוע כעת כמה הצבעות באמת היו וכמה פתקי הצבעה נחתמו רק בדיעבד. לכן צריך לבטל לגמרי את תוצאות משאל העם", אמר טזקאן במסיבת עיתונאים. לדבריו, מפלגתו תגיש תלונה רשמית לרשויות הבחירות המוניציפליות וכן לוועדת הבחירות העליונה, ובהמשך גם לבית המשפט האירופי לזכויות אדם וגופים נוספים "אם יהיה צורך".

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, סאדי גובן, אישר כי כלל הקולות שנספרו במשאל העם כשרים, ודחה את הבקשות לספירה חוזרת. לדבריו, ההחלטה לספור בקלפיות גם מעטפות הצבעה לא חתומות אינה צעד חריג, שכן הדבר נעשה גם בעבר.

 

בנאום הניצחון שנשא הלילה ארדואן הוא הצהיר כי העם הטורקי קיבל החלטה היסטורית וכי מדובר ברפורמה החשובה ביותר בתולדות טורקיה. בפנייה מרומזת לאופוזיציה, שטענה לאי סדרים והודיעה כי תערער על התוצאה, אמר ארדואן: "ממחר העם שלנו צריך להתמקד במטרותינו במקום להתעסק בוויכוחים לא נחוצים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות