אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המרכז לשלטון מקומי והאוצר מקדמים הפחתה במחירי הצהרונים צילום: אוראל כהן

המרכז לשלטון מקומי והאוצר מקדמים הפחתה במחירי הצהרונים

על פי התוכנית, שפרטיה עדיין לא סוכמו באופן סופי, המחיר המקסימלי לצהרון יעמוד על 930 שקל לחודש. הורים מישובים חלשים לא ישלמו כלל, בעוד הורים מישובים מבוססים ישלמו מחיר מלא

17.04.2017, 22:07 | עמרי מילמן

המרכז לשלטון המקומי ומשרד האוצר מקדמים הפחתה במחירי הצהרונים. על פי התוכנית, שמגבשים כעת הצדדים, ייקבע מחיר גג לכל צהרון. המחיר המקסימלי יעמוד על 930 שקל לחודש, כאשר היום בחלק מהרשויות מחיר צהרון מגיע אף ל-1,400 שקל. מאחר והמהלך טרם סוכם באופן סופי עוד לא נמצא לו מקור תקציבי. 

צהרון, צילום: יריב כץ צהרון | צילום: יריב כץ צהרון, צילום: יריב כץ

על פי התוכנית, מחיר הצהרונים יהיה דיפרנציאלי וייקבע בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי שאליו משתייכת הרשות שבה פועל הצהרון. הורים בישובים השייכים לשלושת האשכולות הסוציו-אקונומיים הנמוכים, לא ישלמו כמעט כלל על צהרונים. הורים בישובים באשכולות 4-6 ישלמו מחיר מופחת, ואילו הורים באשכולות הגבוהים יותר ישלמו מחיר מלא על צהרונים.

ממרכז השלטון המקומי נמסר בתגובה כי "המרכז מקדם זה כמה חודשים את נושא סבסוד הצהרונים וקביעת מחיר גג מול מספר גורמים, בינהם משרד האוצר, יו"ר וועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי לקביעת תקינה בחקיקה, ויו"ר הוועדה לזכויות הילד ח"כ יפעת שאשא ביטון. בין היתר, התקיימו פגישות בין שר האוצר ויו"ר השלטון המקומי בנושא. הדיונים נמשכים והדברים טרם סוכמו באופן סופי, אך אנו מקווים שהאוצר אכן החליט לקבל את המתווה המוצע ולתקצב את יוזמתנו להוזלת הצהרונים כדי לתת לכל בית בישראל אפשרות שווה לחינוך גם בשעות אחר הצהריים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות