אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעצרו 28 חשודים בסחיטת חברות כדי לפרסם בעיתון "הפלס", ביניהן שטראוס וקוקה-קולה צילום: ענר גרין

נעצרו 28 חשודים בסחיטת חברות כדי לפרסם בעיתון "הפלס", ביניהן שטראוס וקוקה-קולה

הם חשודים שאיימו וסחטו מנהלים בין השאר גם בטרה, אופטיקה הלפרין, מטרנה, תנובה, אלטמן ושופרסל, כדי לגרום להם לפרסם בעיתון. בין העצורים בכירים במערכת העיתון

18.04.2017, 08:29 | נעמי צורף

המשטרה עצרה הלילה 28 חשודים מכל רחבי הארץ בחשד שהטרידו, איימו וסחטו מנהלים ובכירים בחברות גדולות וממשלתיות וניסו לגרום להם לפרסם בעיתון החרדי "הפלס". בין העצורים בכירים במערכת העיתון. המעצרים בוצעו בבני ברק, בירושלים, במודיעין עילית, באשדוד, ברכסים ובחדרה.

בין החברות שהוטרדו: שטראוס, קוקה-קולה, טרה, אופטיקה הלפרין, מטרנה, תנובה, אלטמן ושופרסל. כמו כן הוטרדו משרד הפנים ולשכת הפרסום הממשלתית.

מדובר בטלפונים בלתי פוסקים שהטרידו גם בכירים בחברות האלו וגם את בני משפחותיהם. המעצרים בוצעו לאחר חקירה סמויה שהתנהלה כחצי שנה.

"הפלס" מזוהה עם הפלג הירושלמי של הרב שמואל אוירבך שמוביל את הפגנות החרדים נגד גיוס לצה"ל.

החקירה החלה בעקבות עשרות תלונות מבכירים בחברות גדולות במשק ובהם חברות ממשלתיות שהתקבלו במשטרה בכל הארץ ורוכזו במשטרת ירושלים.

עניינן של התלונות הטרדות בלתי פוסקות באמצעות הטלפון, דוא"ל ופקסים של מנכ"לים ובכירי החברות, בהם הציגו עצמם ככאלו המייצגים ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שהם לא מפרסמים בעיתון המייצג אותם ובשל כך כדאי להם לפרסם ב"פלס".

עיתון "הפלס" החרדי, צילום: ענר גרין עיתון "הפלס" החרדי | צילום: ענר גרין עיתון "הפלס" החרדי, צילום: ענר גרין

מהחקירה עולה כי החשודים נהגו לפנות מדי יום למוקד טלפוני המכונה "קו המאבק" אשר הופעל ע"י החשודים, בו היו מזדהים באמצעות קוד וסיסמא וזיהוי מספר טלפון ממנו היו מתקשרים. שם היו שומעים הקלטות של שדרנים שפרסמו תכנים הכוללים את פרטי החברה אותה הגדירו ככזו שצריך להטריד באותו היום ומה "מדד
ההטרדה" (כמה שיחות/הודעות לאותו היום). קו הטלפון הוקם על ידם למטרה זו.

בשלב הזה, לאחר שקיבלו את ההנחיות המפורטות, היו מתקבלות באופן בלתי פוסק עשרות ומאות שיחות, פקסים ומיילים לאותה החברה, לנושאי משרה בכירים ואף לבני משפחותיהם, מה שהוביל לשיבוש הפעילות התקין של החברה, ולהפרעה קשה לשגרת היום שלהם ושל בני משפחותיהם.

בשל ההטרדות הבלתי פוסקות חלק מהחברות בחרו לבטל את הפרסומים באמצעי התקשורת האחרים, על מנת להימנע מההטרדות הבלתי פוסקות.

במסגרת הפעילות הגיעו חוקרי המשטרה בין היתר גם למשרדי מערכת עיתון ה"פלס"' בירושלים ועל בסיס צווי חיפוש של בית המשפט ביצעו חיפוש במקום ואספו ממצאים הקשורים לחקירה המתנהלת בהם מחשבים, חומרי מדיה ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לתגובה
גם כשהמשטרה נערכת לחיפוש בעיתון (אפשר לחשוב על מה על טלפון ב2 בלילה, שזה גם לא קשור לעיתון אלא רק קוראים של העיתון) המשטרה מגיעה לעיתון ועורכת שם במשך כמה שעות את החיפושים ולא סוגרת עיתון כפשוטו, הכל הכל. כל הכספים של הקופה הקטנה שנפרצה (זה מסתבר נפל מהטלפון ב2 בלילה)
מושי  |  18.04.17
5.
אוי כמה שאתם טועים!!!!!!!!!!!!!!
תגידו מישהו מכיר מקרה שלקחו את כל המחשבים הקלסרים וכל מערכת העיתון הובלה למעצר, לא היה כזה דבר מעולם גם בצרפת במקרים הכי קשים עיתון יש לו חסות ואם כאן זה מופר מחר זה יקרה בהארץ וכו` ישראל היום.... והמשטרה עוד מוציאה סרטון איך היא לוקחת את כל מערכת העיתון, כולל את כל המזכירות שנעצרו אחת בהריון מתקדם. אפי` בעיתון של החמאס המשטרה לא היתה מעיזה לעשות כדבר הזה היכן חופש הביטוי היכן הדמוקקררטטיה?
משה 052-7155592  |  18.04.17
לכל התגובות