אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט: דפדפן כרום של גוגל "קורע" את הסוללה שלכם

מיקרוסופט: דפדפן כרום של גוגל "קורע" את הסוללה שלכם

החברה מנסה שוב להראות את יתרונות דפדפן ה-Edge שלה על פני כרום הפופולרי ופיירפוקס של מוזילה - הפעם במבחן צריכת סוללה בלפטופ. איזה דפדפן שתה הכי פחות מהסוללה - ומי נעדר מן המבחן?

18.04.2017, 16:46 | עומר כביר
מיקרוסופט שוב מחממת את החזית מול גוגל: ענקית התוכנה הפיצה סרטון של ניסוי, שלפיו צריכת הסוללה של דפדפן Edge שלה נמוכה בהרבה מכרום של גוגל או פיירפוקס של מוזילה.

קראו עוד בכלכליסט

כרום, שהתחיל את דרכו כדפדפן קל משקל וחסכוני במשאבים, צמח בשנים האחרונות למפלצת יקרה ורעבתנית. מיקרוסופט כבר ניצלה עובדה זו בעבר וביוני האחרון הציגה ניסוי דומה שבו ניצח אדג' את כרום, פיירפוקס ואופרה בצריכת סוללה. גוגל הגיבה בהצגת ניסוי שהשווה בין שתי גרסאות של כרום – זו שבה השתמשה מיקרוסופט וגרסה עדכנית יותר. מיקרוסופט שבה והציגה ניסוי שבו הראתה שגם הגרסה העדכנית ביותר לא משתווה לאדג'.

כעת חוזרת מיקרוסופט לזירה עם ניסוי חדש, לרגל השקת עדכון ה-Creators לווינדוס 10. בניסוי זה, בדומה לקודמיו, הזרימה מיקרוסופט סרטון זהה על שלושה מחשבי סרפס בוק זהים, כאשר כל אחד מהם מריץ דפדפן אחר. המחשב שהריץ את פיירפוקס שבק אחרי שבע שעות, ארבע דקות ו-19 שניות. זה עם כרום החזיק מעמד יותר משעתיים נוספות ונפרד אחרי תשע שעות, 17 דקות ו-3 שניות. המחשב עם אדג' החזיק מעמד 35% יותר זמן מזה עם כרום, ונכבה רק לאחר 12 שעות, 31 דקות ושמונה שניות.

"מיקרוסופט אדג' צורך עד 31% פחות אנרגיה מכרום ועד 44% פחות מפיירפוקס", כתב מנהל מוצר אדג', ברנדון הינאן, בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של ווינדוס. מניסוי זה, בניגוד לניסויים הקודמים שהציגה מיקרוסופט, בלטה היעדרותו של דפדפן אופרה. הדבר מעלה שאלה מעניינת: האם ייתכן שלדפדפן בעל נתח השוק הקטן יחסית יש ביצועים טובים יותר מאדג'?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות