אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלונה בר-און לא תזדקק לאישור רשות ההגבלים כדי לרכוש את השליטה בגלובס צילום: תומר גנון

אלונה בר-און לא תזדקק לאישור רשות ההגבלים כדי לרכוש את השליטה בגלובס

לפי הודעת נציגי הרשות לבר-און, הדבר מותנה בכך שמתווה העסקה ייוותר כפי שאושר בביהמ"ש המחוזי; איש העסקים דוד דוידוביץ' הגיש לאחרונה ערעור על החלטת המחוזי למכור את השליטה לבר-און ובני משפחתה

18.04.2017, 15:31 | תומר גנון

אלונה בר-און לא תזדקק לאישור רשות ההגבלים העסקיים כדי לרכוש את השליטה בעיתון "גלובס", וזאת כל עוד מתווה העסקה שאושרה על ידי בית המשפט המחוזי בת"א לא ישתנה. כך הודיעו נציגי הרשות לנציגיה של בר-און, אשר פנתה לבדוק האם עסקת הרכישה שאושרה לאחרונה בבית המשפט דורשת במקביל אישור מיזוג מהממונה על ההגבלים, מיכל הלפרין.

קראו עוד בכלכליסט

סוגיית רכישת הבעלות בעיתון "גלובס" מונחת בימים אלה בפני בית המשפט העליון, לאחר שאיש העסקים היהודי-רוסי דוד דוידוביץ' הגיש ערעור על החלטת המחוזי למכור את השליטה לבר-און ובני משפחתה. לפי ההחלטה של שופט הפירוקים איתן אורנשטיין, המניות של חברת "מוניטין עיתונות" השולטת ב"גלובס", והיו בבעלותו של איש העסקים פושט הרגל אליעזר פישמן, יימכרו לחברת אילקורפ של משפחת בר-און ב-106 מיליון שקל. המחיר משקף שווי של 45 מיליון שקל לעיתון.

כאמור, בר-און פנתה לרשות ההגבלים וביקשה לבדוק האם העסקה דורשת את אישור הרשות. לאחר שהעבירה נתונים שונים הודיעו לה כי בשלב זה, וכל עוד מתווה העסקה כפי שאושר על ידי בית המשפט המחוזי בת"א לא ישתנה, לא יהיה צורך באישור.

במקביל נאלצת בר-און להתמודד עם החלטתו של איש העסקים חן למדן לסגת משותפותו בקבוצה שגיבשה לרכישת "גלובס", כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט".

היא עשויה לנסות לצרף משקיעים אחרים במקומו.

 

אלונה בר און, צילום: תומר גנון אלונה בר און | צילום: תומר גנון אלונה בר און, צילום: תומר גנון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות