אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קחו מגדל תנו מוסד ציבורי: בשרונה ייבנו עוד 96 דירות תמורת מבני ציבור צילום: תומי הרפז

קחו מגדל תנו מוסד ציבורי: בשרונה ייבנו עוד 96 דירות תמורת מבני ציבור

קבוצת הרכישה "יונייטד שרונה" סיכמה עם עיריית תל אביב על תוספת של 96 דירות בשטח של 6,200 מ"ר למגדלים שתקים במתחם שרונה. בתמורה תקבל העירייה שטח של 1,650 מ"ר למוסדות ציבור

19.04.2017, 08:02 | אמיתי גזית

חברת מינהל מגורים מייסדת קבוצת הרכישה "יונייטד שרונה", סיכמה עם עיריית תל אביב כי תגיש תוכנית הכוללת תוספת של 96 דירות נוספות בשטח של 6,200 מ"ר במתחם כך שתוכל לבנות מגדלים ובהם 420 דירות במקום 324, שמאפשרת התוכנית התקפה בשטח היום. בתמורה לתוספת — ששוויה כ־156 מיליון שקל — תקבל העירייה שטח למבני ציבור בהיקף של 1,650 מ"ר.

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים הללו מופיעים במסמכים שצורפו לקראת הדיון שייערך היום (ד') בוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב.

לפני שנה זכתה חברת מינהל מגורים במכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לחכירת הקרקע היוקרתית בשולי מתחם שרונה. הצעתה של החברה בסך 1.08 מיליארד שקל לבניית 324 דירות וכ־10,000 מ"ר למסחר ומשרדים, היא התמורה הגבוהה אי פעם שקיבלה המדינה עבור קרקע למגורים. על פי תחשיבים שנערכו אז שווי הקרקע ליחידת דיור, לפי המחיר שמינהל מגורים שילמה, עמד על כ־3.5 מיליון שקל. בתקופה שחלפה מאז הזכייה קיימה החברה כמה פגישות עם מחלקת הנדסה, מחלקת נכסים והייעוץ המשפטי של העירייה וגובש בהן מתווה שיאפשר את הגדלת מספר הדירות בתמורה למבני ציבור.

שרונה. במקום 108 דירות 140 דירות בכל מגדל, צילום: עמית שעל שרונה. במקום 108 דירות 140 דירות בכל מגדל | צילום: עמית שעל שרונה. במקום 108 דירות 140 דירות בכל מגדל, צילום: עמית שעל

עוד אלפי מ"ר למגורים

 

הוראת שעה המכונה "תקנת שבס־כחלון" מקנה לוועדה מקומית סמכות להגדיל את כמות הדירות בתוכנית ב־30%, בתנאי שהשטח של מחציתם קטן מ־75 מ"ר, והשטח של הדירות האחרת אינו גדול מ־120 מ"ר. בהתאם לתקנה זו מבקשים במינהל מגורים להוסיף 96 דירות וכ־6,200 מ"ר.

על פי התוכנית התקפה אפשר לבנות את הדירות בשלושה מגדלים שבכל אחד מהם 108 דירות, ובסך הכל השטח הבנוי למגורים יהיה 31,350 מ"ר. על פי החומר שהועבר לוועדה המקומית מינהל מגורים מבקשת לבנות בכל מגדל 140 דירות, ולהוסיף בסך הכל שטח של 6,270 מ"ר למגורים.

הקלה ב־156 מיליון שקל

על פי הערכת שמאי המקרקעין דני טרשנסקי, מקמיל טרשנסקי שירותי נדל"ן, שווי מ"ר מאושר לבנייה באזור זה הוא כ־25 אלף שקל, כך שההקלה שמבקשת הוועדה המקומית לאשר שווה כ־156 מיליון שקל.

מהמסמכים עולה כי מינהל מגורים סיכמו עם מחלקת ההנדסה, היועץ המשפטי, ואגף הנכסים של העירייה כי אם תאושר התוספת בדרך של הקלה (כלומר בדרך מקוצרת ולא בהליך תכנוני הכרוך באישור ועדה מחוזית) יתווספו לפרויקט מבני ציבור בהיקף של 1,650 מ"ר. כמו כן מובהר כי אם תצומצם כמות יחידות הדירות הנוספות היקף מבני הציבור יופחת בהתאם.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, קבוצת הרכישה לא "סיכמה" עם העירייה דבר. מחר תובא לדיון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה תוכנית בינוי לביצוע למגרש, כאשר התכנון שיוצג לוועדה כולל, בין היתר, תוספת של עד 96 דירות. התוספת אינה ניתנת אוטומטית והיא מותנית באישור הקלה בשלב היתר הבנייה העתידי.

עם זאת, מאחר ובמסגרת תהליך התכנון ציין היזם כי ברצונו לקדם את הבקשה להקלה במסגרת היתר הבנייה — הוחלט להציג את השפעת תוספת הצפיפות והשטחים המבוקשים על עיצוב הבניין כבר בשלב תוכנית הבינוי לביצוע. כמו כן, מאחר ותוספת הצפיפות דורשת מתן מענה לצורכי הציבור באזור יתווספו לפרויקט, עוד כ־2,300 מ"ר נוספים. ובסך הכל כ־4,000 מ"ר לצורכי ציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אני נותן הצעה ומחשב שויי קרקע לדירה
מייד בתום ההצעה שהיא ממש יקרה נפתח הכול לדיון כמה עוד יחידות דיור תקבל ?? - מה זה פ]ה היה מכרז על הקרקע זה הכול קומבינות וציצי כמו של ענבל אור , ועכשין תבינו למה הכול לא סגור ולא ידוע וריך ציצי יפה , חבר מהצבא/ קומבינה / ועד דברים לא לתיאור אבל הכוונה ברורה
מושחת!!!!  |  19.04.17
9.
פרויקט מדהים
התגובות מקשקשות. הפרויקט נבנה על חניה תת קרקעית ענקית שמקושרת בכביש תתקרקעי למחוץ לפרויקט. זה הםרויקט האחרון בשרונה. משקיף על תל אביב הלבנה מצד אחד ועל פרק שרונה מצד שני. לא צםוף ולא בטיח שלא לדבר על התחתית שתעבור ליד ושאר התחבורה הציבורית. קרוב לוודאי הםרויקט הכי מוצלח בתל אביב כרגע
מכיר היטב  |  19.04.17
לכל התגובות