אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסיה היוונית הגישה ערר נגד היטל השבחה על קרקע שמכרה ברמלה

הכנסיה היוונית הגישה ערר נגד היטל השבחה על קרקע שמכרה ברמלה

זאת לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמלה דחתה ערר השהגישה נגד היטל השבחה בהיקף של כ-4.75 מיליון שקל שהוטל עליה. טוענת: כמוסד דתי מגיע לנו פטור

19.04.2017, 08:24 | דותן לוי
הכנסייה היוונית האורתודוכסית ערערה לוועדת הערר לפיצויים והיטלי השבחה במחוז מרכז לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמלה דחתה ערר שהגישה נגד היטל השבחה בהיקף של כ־4.75 מיליון שקל שהוטל עליה בגין מכירת קרקע בעיר.

הפטריארכיה נחשבת מלכ"ר שמחזיקה ומפעילה מקומות קדושים לנצרות לצד פעילות פילנתרופית ולטענתה מימון הפעילות שלה נעשה באמצעות נכסים מניבים ומימוש נכסים. הפטריארכיה, המיוצגת על ידי עו"ד צבי שוב, טענה כי היא גוף דת המוכר על ידי רשות המסים ומוסדות המדינה, והכרה זו פוטרת אותה מתשלומי מס כגון היטל השבחה.

עו"ד צבי שוב. שולם היטל בלית ברירה עו"ד צבי שוב. שולם היטל בלית ברירה עו"ד צבי שוב. שולם היטל בלית ברירה

מלבד הבקשה לפטור טוענת הפטריארכיה כי ממילא לא מדובר בקרקע שהושבחה. זה שטח שמשתרע על שטח של כ־60 דונם בצדו המזרחי של כביש 40 בקטע שבין צומת אחיסמך מצפון למחלף רמלה־לוד מדרום. הקרקע היא חקלאית אך תוכנית המתאר המחוזית שהופקדה ב־1998 היתה בשלבי שינוי ייעוד לאזור תעסוקה. אלא שהתוכנית קבעה הנחיות ושלבים רבים ולטענת הכנסייה כבר כעת חלפו 11 שנים והמתחם טרם פותח. שמאי מטעמה העריך כי מדובר בעשור נוסף עד לפיתוח הקרקע. הפטריארכיה באמצעות שוב דורשת למנות שמאי מייעץ אשר יבחן האם נוצרה השבחה כתוצאה מאישור ולהשיב לה את התשלום ששולם על ידה בלית ברירה ותחת מחאה כמו גם את הוצאות הערר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות