אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"יש לאחד רשויות מקומיות קטנות" צילום: אוראל כהן

"יש לאחד רשויות מקומיות קטנות"

ראש עיריית ראשון לציון דב צור בשאלון אסוציאציות על האתגרים בניהול רשות מקומית

19.04.2017, 08:34 | שירות כלכליסט
עסקים בשבת

כמי שמגדיר עצמו מסורתי, אני בעד "חייה ותן לחיות", לרבות הסטטוס קוו בפועל, המאפשר פתיחת עסקים בשבת באזורי בילוי. אני לא חושב שיש מקום ללכת אחורה. קיים צורך ציבורי וצריך לתת לו מענה, בצורה מאוזנת וכזו ששומרת על צביון השבת.

מחיר למשתכן

תוכנית מבורכת שאני מקווה שתביא למיתון שיגעון עליית מחירי הדיור שאחז במדינה בשנים האחרונות. עם זאת, היא לא מושלמת. מעבר לפיקוח על מחירי הקרקע היא גם מגדירה מפרט בנייה בסטנדרט לא גבוה, שלא מצעיד אותנו קדימה, אלא מוליך אותנו אפילו קצת אחורה. לשמחתי, שר האוצר קיבל את עמדתי שיש להעמיד אחוז מסוים מסך יחידות הדיור למכירה במחירי השוק כדי לעודד קבלנים לייצר סטנדרט בנייה גבוה ואטרקטיבי.

מנטור

במידה רבה המנטור שלי היה מי שהיה הבוס שלי לפני שנבחרתי לראש עירייה – עודד רונן ז"ל

מימין: הסטודנט אביחי חיים וראש עיריית ראשון לציון דב צור, צילום: אוראל כהן מימין: הסטודנט אביחי חיים וראש עיריית ראשון לציון דב צור | צילום: אוראל כהן מימין: הסטודנט אביחי חיים וראש עיריית ראשון לציון דב צור, צילום: אוראל כהן

 

היום בו נבחרת לראש עיר

התחיל בראיונות אינספור לתקשורת והסתיים בשקט של חוף הים.

הצלחה

הרגשתי אותה כשהצלחתי להיבחר אחרי שני כישלונות כי הציבור קיבל את הדרך שלי בסוף. כמו כן בכל ביקור בבית ספר שלנו כשאני רואה את השיפור.

מנהיגות מול ניהול

מנהיגות זה לקבוע את המטרה ואת התוואי אליה ולגייס את הנחישות שלך ושל כפיפיך לשם. ניהול זה אוסף ההחלטות כדי ליישם את הדרך אל המטרות.

גורדי שחקים

פתרון נכון למרכזי ערים. השטחים לבנייה במרכזי ערים הולכים ומצטמצמים.

תאגיד מים

תאגידי המים עושים את עבודתם בהתאם להנחיות הרגולטור. הבעיה היא הרגולטור וההחלטות שלו שמטילות על התאגידים מטלות מיותרות שמביאות בסופו של דבר לייקור מחיר המים. בין אם הפעילות תתבצע בתוך העירייה ובין אם באמצעות תאגיד, לא יבוא שינוי מהותי אם לא יהיה שינוי ברשות המים.

עיר ירוקה

צו השעה. העניין הסביבתי חשוב ליצירת עיר בת קיימא, אך יש לו גם משמעות רבה כבר היום. עלויות הטמנת הפסולת רק עולות משנה לשנה, ויש משמעות כספית לרתימת הציבור למחזור, כך גם חיסכון בצריכת החשמל ובחיסכון במים.

ארנונה

חייבים רפורמה מורכבת ומרחיקת לכת, אם רוצים לפצח את השלכות הפער בין עסקים ומגורים.

איחוד מוניציפלי

בעיקרון בעד, ככל שמדובר ברשויות קטנות, אבל זו סוגיה מורכבת.

עובדי קבלן

בראייה ארגונית, זהו שירות חיוני. הגמישות התפעולית טובה לארגון ומאפשרת לענות על הצרכים באופן מיידי. אולם זו צורת העסקה שלא מבטיחה ביטחון תעסוקתי. לשמחתי, קיימים היום חוקים שמחייבים את המעסיקים להשוות לפחות את תנאי השכר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות