אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת נמל אשדוד דורשת מביה"ד לעבודה להוציא צווים לעובדים צילום: גדי קבלו

הנהלת נמל אשדוד דורשת מביה"ד לעבודה להוציא צווים לעובדים

זאת לאחר שההסתדרות הפסיקה פריקת קרונות רכבת. לטענת נמל אשדוד מדובר בהוראה שמנוגדת לצו שהוציא לפני חג הפסח בית הדין לעבודה בבאר שבע. מחזיק תיק התחבורה בהסתדרות אבי אדרי: "מי שרוצה ללכת לביה"ד ולהבין מי בדיוק הפר ומי לא, אז בבקשה"

19.04.2017, 14:00 | ליאור גוטמן

הנהלת נמל אשדוד החליטה לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בבקשה להוצאת צווים לעובדים, זאת לאחר שעבודת פריקת הקרונות החדשים של רכבת ישראל הופסקה. מי שנתן את ההוראה שלהפסיק את העבודה היה מחזיק תיק התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, כאשר לטענת נמל אשדוד מדובר בהוראה שמנוגדת לצו שהוציא לפני חג הפסח בית הדין לעבודה בבאר שבע.

לפי נמל אשדוד פריקת האונייה על ידי עובדי התפעול בנמל החלה הבוקר כמתוכנן, על פי התור התפעולי ובמועד שנקבע לה מראש, זאת ללא עיכובים. עם זאת באמצע הפעילות קיבלו עובדי הנמל, לרבות מנהל העבודה שם והמפקח, הוראה שלא לפרוק את הקרונות. בשיחה עם כלכליסט מודה אדרי שהורה על הפסקת העבודה כיוון שביה"ד קבע שמי שיפרוק את הקרונות יהיו רק עובדי הנמל, כאשר בפועל מי שעובד בנמל הם עובדי חברת תעבורה.

מחזיק תיק התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, צילום: אוראל כהן מחזיק תיק התחבורה בהסתדרות אבי אדרי | צילום: אוראל כהן מחזיק תיק התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, צילום: אוראל כהן

"הפסקת עבודת פריקת אוניית הקרונות היא התנהלות פיראטית חמורה של ההסתדרות וועדי העובדים. לא יעלה על הדעת שיו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, יפעל בניגוד להחלטות בית המשפט ויוביל את השבתת העבודה בנמל ויגרום לנזקים כספיים עצומים״, אומרים בנמל, אולם אדרי אומר שהנמל לא מושבת אלא רק פריקת האוניה הזו וזאת בשל כניסת עובדים זרים, ולכן לתפיסתו "מי שרוצה ללכת לביה"ד ולהבין מי בדיוק הפר ומי לא, אז בבקשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות