אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל מחקר יוקם בבית חולים רמב"ם בהשקעה של 400 מיליון שקל הדמיה: מושלי - אלדר

מגדל מחקר יוקם בבית חולים רמב"ם בהשקעה של 400 מיליון שקל

מדובר בפרויקט משותף ראשון של בית החולים הממשלתי ואוניברסיטת חיפה והוא יכלול מעבדות מחקר ופיתוח רפואי וכן מעבדות של הפקולטות למדעי הרווחה והבריאות, פקולטה למדעי הטבע ותחומי לימוד נוספים המשיקים לתחום הרפואה

19.04.2017, 14:27 | ספי קרופסקי

מגדל בן 20 קומות שישמש למחקר ותגליות יוקם בבית החולים רמב"ם בהשקעה של 400 מיליון שקל שיגיעו מתרומות. בטקס הנחת אבן הפינה שהתקיים היום (ד') השתתפו שרי האוצר והבריאות משה כחלון ויעקב ליצמן. במהלך הטקס נשמעו דברי ביקורת של ליצמן נגד תוכנית ההטבות של כחלון, זאת על רקע הקיפאון בקידום הרפורמה הממלכתית בסיעוד.

מדובר בפרויקט משותף ראשון של בית החולים הממשלתי ואוניברסיטת חיפה והוא יכלול מעבדות מחקר ופיתוח רפואי וכן מעבדות של הפקולטות למדעי הרווחה והבריאות, פקולטה למדעי הטבע ותחומי לימוד נוספים המשיקים לתחום הרפואה. כמו כן יפעלו במגדל מעבדות של הטכניון וכן חממות טכנולוגיות וגופי מחקר נוספים. הוא יוקם בשטח של 1,370 מ"ר ויתוכנן לפי תו תקן ירוק.

בתחילת הדרך תוכנן המגדל להיבנות ולהיות מופעל על ידי גורם פרטי – תקדים עבור בית חולים בבעלות המדינה. אלא שהתנגדות חריפה מצד משרדי הממשלה בשל החשש שמהלך שכזה יוביל לפעילות רפואית פרטית במבנה הורידה את ההצעה מסדר היום. לפי התוכנית הנוכחית, המבנה המתוכנן יופעל באופן מלא על ידי בית החולים והאוניברסיטה.

הדמיה של מגדל המחקר ברמב"ם, הדמיה: מושלי - אלדר הדמיה של מגדל המחקר ברמב"ם | הדמיה: מושלי - אלדר הדמיה של מגדל המחקר ברמב"ם, הדמיה: מושלי - אלדר

מנהל רמב"ם פרופ' רפי ביאר מסר היום באירוע כי "מגדל התגליות יציע מקום אחד למוחות המדעים היצירתיים ביותר, לאנשי הטכנולוגיה וההנדסה וכל זה קרוב אל מיטת החולה, למקום בו הצורך מוכתב על ידי הרופא והמנתח בשטח. כל הפעילות הזו תביא להתפתחות תעשיית מדעי החיים סביב מגדל התגליות הרפואיות. אני מברך על התמיכה של משרדי האוצר והבריאות שיסייעו לנו לממש את החזון במהירות".

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין מסר כי "הפעילות המשותפת של חוקרים וחוקרות מתחומים שונים, יחד עם רופאים ורופאות, אנשי צוות רפואי, חממות טכנולוגיות וביו רפואיות – כל אלה מהווים את הכר הפורה ביותר לפריצות דרך מדעיות משמעותיות". לדבריו, "חתימת ההסכם היא צעד נוסף בהתרחבות של אוניברסיטת חיפה – הן מבחינת תחומי המחקר והן מהבחינה הפיזית – והפיכתה לאוניברסיטה רב-קמפוסית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות