אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים החדשים של מילאן מתכננים להנפיקה בבורסה צילום: גטי אימג'ס

הבעלים החדשים של מילאן מתכננים להנפיקה בבורסה

ההנפקה בבורסה עלתה כאפשרות לגיוס ההון הנדרש לבניית אצטדיון. מילאן היא כיום בבעלות רוסונרי ספורט אינווסטמנט לוקס, שבשליטת המשקיע הסיני לי יונגהונג

19.04.2017, 16:43 | שירות כללכיסט
בעלים חדשים, אצטדיון חדש והנפקה מחודשת בבורסה. קבוצת הכדורגל מילאן השלימה מטרה אחת מהשלוש והבעלים החדשים מבטיח שהשאר יוגשמו בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

משמאל: דויד האן הבעלים החדש של מילאן, יונגהונג, נשיא מילאן ומנכ"ל מילאן החדש  מארקו פאסונה, צילום: גטי אימג משמאל: דויד האן הבעלים החדש של מילאן, יונגהונג, נשיא מילאן ומנכ"ל מילאן החדש מארקו פאסונה | צילום: גטי אימג'ס משמאל: דויד האן הבעלים החדש של מילאן, יונגהונג, נשיא מילאן ומנכ"ל מילאן החדש  מארקו פאסונה, צילום: גטי אימג

המנכ"ל החדש של הקבוצה, מרקו פאסונה, התייחס לדברים זמן קצר לאחר השלמת העסקה לרכישת המועדון מראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני עבור 740 מיליו יורו. לדבריו, המועדון זקוק לאצטדיון משלו – כיום הם חלקים מגרש עם אינטר – ושמימון נוסף אפשר לגייס באמצעות הנפקה בבורסה.

כיום, מילאן שוכרת את אצטדיון סן סירו עם 80 אלף המושבים שלו מהמועצה העירונית של מילאנו, אך לפי פאסונה בעלות על סן סירו או בניית אצטדיון חדש יעניקו לקבוצה את ההזדמנות למקסם את ההכנסות מימי המשחק. ההתמקדות צריכה להיות לדבריו בשליטה ישירה על תזרימי ההכנסות של הקבוצה.

ההנפקה בבורסה עלתה כאפשרות לגיוס ההון הנדרש לבניית אצטדיון, אך לא סופק לוח זמנים לעניין.

מילאן היא כיום בבעלות רוסונרי ספורט אינווסטמנט לוקס, שבשליטת המשקיע הסיני לי יונגהונג. לטענתו של פאסונה, לי הוא בעל המניות היחיד כרגע, ואינו יודע אם יוכנסו בעלי מניות נוספים למבנה הבעלות. עם זאת, הוא ציין כי מילאן מתכוונת להקים חברה בסין לצרכי שיווק, רישוי ופעילות שיווק.

בסוף השבוע הועברה בעיטת הפתיחה של הדרבי של מילאנו לשעה 12.30 – פריים טיים בסין. לשני המועדונים בעלים סיניים, כך שתוצאת הסיום תיקו 2-2 הטיבה עם כולם.

מילאן נרכשה עם לפחות 250 מיליון יורו שהגיעו בהלוואה עם ריבית גבוהה מקרן Elliott Sports Group. כ-180 מיליון יורו צריכים להיות מוחזרים - בריבית - ב-18 החודשים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות