אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסיעות הדתיות לנתניהו: קיים דיון דחוף כדי למנוע פתיחת מרכולים בשבת צילום: אוהד צויגנברג

הסיעות הדתיות לנתניהו: קיים דיון דחוף כדי למנוע פתיחת מרכולים בשבת

בעקבות החלטת בג"ץ לפיה עיריית ת"א תוכל לאשר פתיחת עסקים בשבת, כותבים ראשי יהדות התורה, הבית היהודי וש"ס לראש הממשלה: "מדובר בפגיעה בכבודה של השבת ורמיסתה והפרה חמורה של הסטטוס קוו - וכן הפרה של ההסכמים הקואליציוניים"

19.04.2017, 19:51 | אדריאן פילוט

ראשי הסיעות הדתיות בקואליציה - יהדות התורה, הבית היהודי, תקומה וש''ס - פנו לפני דקות ספורות לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה שיכנס דיון בהול על מנת למנוע כלשונן "פגיעה בכבודה של השבת ורמיסתה". זאת בעקבות פסק הדין של בג"ץ שניתן היום, לפיו עיריית ת"א תוכל לאשר פתיחת עסקים בשבת.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המכתב, שעליו חתומים שר הפנים אריה דרעי (ש''ס), יו"ר ועדת הכספים משה גפני ושר הבריאות יעקב ליצמן (יהודות התורה), שר החינוך נפתלי בנט ושר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי), פסק הדין של בג"ץ שהתפרסם היום אחר הצהריים מהווה "הפרה חמורה" של הסטטוס קוו בישראל.

"אין בכוונתנו להיות שותפים לפגיעה בכבודה של השבת וברמיסתה כפי שעולה מהחלטת בית המשפט", כותבים הח"כים הדתיים. "אנו דורשים לקיים באופן דחוף ישיבה עם כל ראשי הקואליציה". חברות הקואליציה החתומות מזכירות במכתבן לנתניהו כי כל פגיעה בשבת מהווה פגיעה בהסכם הקואליציוני.

מימין: ראש העיר ת"א רון חולדאי ושר הפנים אריה דרעי. מחלוקת חריפה סביב השבת, צילום: עמית שעל, דוברות הכנסת מימין: ראש העיר ת"א רון חולדאי ושר הפנים אריה דרעי. מחלוקת חריפה סביב השבת | צילום: עמית שעל, דוברות הכנסת מימין: ראש העיר ת"א רון חולדאי ושר הפנים אריה דרעי. מחלוקת חריפה סביב השבת, צילום: עמית שעל, דוברות הכנסת

כאמור, מוקדם יותר היום, שופטות בית המשפט העליון, הנשיאה מרים נאור, אסתר חיות ודפנה ברק-ארז, דחו עתירות שביקשה לאסור על העירייה לאשר הפעלת מרכולים ומתחמי בילוי בשבת וקבעו כי אין עילה להתערב בנושא.

לדבריהן, אין מקום להוסיף ולהמתין ששר הפנים יחליט בעתיד אם יש לאשר את פתיחת המרכולים או לא במועד לא ידוע כלשהו. בנוסף דחו שופטות בג"ץ את עתירת גינדי להורות לעירייה להוסיף את מתחם 'שרונה מרקט' לעסקים שייפתחו בשבת. ראש עיריית תל אביב-יפו חולדאי מסר לאחר ההחלטה: "ת"א היתה חופשית ותישאר חופשית". ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה מסר כי "אין מנוס מחוק עוקף בג"ץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות