אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ עשה חסד עם הפוליטיקאים החרדים צילום: יאיר שגיא

פרשנות

בג"ץ עשה חסד עם הפוליטיקאים החרדים

הפוליטיקאים החרדים אוהבים להתגאות שבשל המדיניות שפיתחו בקדנציה הנוכחית להסתיר את ההישגים שלהם, ירד מפלס העוינות כלפיהם. סגירה של הפיצוציות היתה מחזירה אותו לשיאים חדשים

19.04.2017, 23:19 | שחר אילן

רק זה היה חסר לפוליטיקאים החרדים אם בג"ץ היה מורה לסגור את תל אביב בשבת. יש מעט דברים קדושים לציבור החילוני בישראל כמו אורח החיים של העיר ללא הפסקה. הפוליטיקאים החרדים אוהבים להתגאות שבשל המדיניות שפיתחו בקדנציה הנוכחית להסתיר את ההישגים שלהם, ירד מפלס העוינות לחרדים. סגירה של הפיצוציות היתה מחזירה אותו לשיאים חדשים.

וכך שוב הפכה המערכת הפוליטית את בג"ץ לקורבן. שוב היא סירבה בכל תוקף להכריע במחלוקת קשה בתחומי הדת והמדינה. שוב היא השליכה את תפוח האדמה הלוהט לפתחם של השופטים. ושוב אחרי שבג"ץ החליט, הפוליטיקאים תוקפים אותו ומאשימים אותו באנטי דתיות.

מימין: משה גפני ויעקב ליצמן מיהדות התורה , צילום: עטא עוויסאת מימין: משה גפני ויעקב ליצמן מיהדות התורה | צילום: עטא עוויסאת מימין: משה גפני ויעקב ליצמן מיהדות התורה , צילום: עטא עוויסאת

כי זו האמת: הבעיה היא לא האקטיביזם השיפוטי של בג"ץ, שספק אם הוא עדיין קיים. הבעיה היא השיתוק של המערכת הפוליטית. השיתוק הזה נובע מכך שהמדינה הולכת ומתחלקת לשבטים והשבטים הולכים ומקצינים. כתוצאה מכך אין יותר פשרות בנושאי דת ומדינה בישראל. ושלא יהיה ספק, כל מי שמסכל פשרה, במקרה זה למשל שר הפנים אריה דרעי, בעצם מעביר את סמכות ההחלטה לבג"ץ.

סביר שכאשר רה"מ בנימין נתניהו קיבל את דרישת המפלגות החרדיות לחוקק חוקף עוקף בג"ץ הוא לא ממש הרגיש את ממשלתו מתנדנדת. זה לא רק שקשה לראות אותם מפרקים את הממשלה הטובה בתולדותיהם על זה שהחנויות בתל אביב נשארות פתוחות. זה גם שהחרדים עצמם הסבירו לו במשבר התאגיד כמה שהם מתנגדים לבחירות. אחרי זה קצת קשה לאיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
רק בג"ץ? ורק עם הפוליטיקאים שלהם? ממש לא. כל מערכת החוק וכל מערכת
המשפט מגלים שלחנות יתרה כלפי העבריינים החרדים בדיקה קצת יותר מסודרת מראה שהרבה חרדים נעצרים, מואשמים בעבירות די חמורות, ופתאום שקט והסיפור נעלם מהכותרות וכשסוף סוף מי מהם מגיע למשפט, פסק הדין על פי רוב, סלחני ביחס לאותה עבירה המבוצעת ע"י חילוני ולמה? מפני שבחוכמתם כי רבה, הם מצליחים (עקב הטימטום החילוני) להשתחל לגועליציה ולהחזיק בכסאו של רה"מ שפוחד על הזמן שהוא יפול מכסא.
דני  |  24.04.17
5.
למערכת כלכליסט
כקורא ותיק מחדש אני תמה כל פעם מחדש על הבמה שאתם מעניקים לכותב הטור הנוכחי. מדובר בכתבות מגמתיות, שמלבות באופן מתמיד שנאה בין-מגזרית ולא ההפך. בנוסף על פי רוב טיעוניו קלושים ודמגוגיים מאוד. אני מצפה מכלי תקשורת מכובד כמוכם שלא לתת לכותב הטור במה אצלכם. הוא מתאים יותר לידיעון חינמי של עיירת פיתוח, וגם זה במקרה שאין מספיק פרסומות כדי למלא בהם את דפי הידיעון. מעבר לכך, התמונה המצורפת מעלה אסוסיאציה סטריאופיטיפית של עסקנים מפולין באמצע תהליך "גניבת סוסים".
נתי, עוד אחד מהמניין  |  22.04.17
3.
בושה
ממשלה שנכנעת לסחטנות מדינה שאזרחיה שותקים משלמים מיסים והחרדים חוגגים על הכספים חוק גיוס חזרה לדיוני הממשלה תורתם אומנותם אין בעיה ללא מימון מדינה סחטנים מושחתים מי עומד בראש המחנה בגנב מבגדד מכלוף הגיע הזמן כאן ועכשיו לרחובות ללא פחד שבטים באפריקה עכשיו עין תחת עין שן תחת שן
דליה  |  20.04.17
לכל התגובות