אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום ראשון: הממשלה תאשר את דחיית תחילת השידור של התאגיד "כאן" ל-15 במאי צילום: עמית שעל

ביום ראשון: הממשלה תאשר את דחיית תחילת השידור של התאגיד "כאן" ל-15 במאי

ל"כלכליסט" נודע כי שרת המשפטים איילת שקד שעומדת בראש ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לאשר ללא עיכובים נוספים את התזכיר על מנת שיעלה כבר בשבוע הבא לוועדת הכנסת ולאישור מליאת הכנסת בקריאה ראשונה

20.04.2017, 16:23 | אדריאן פילוט ועמרי מילמן

הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון הקרוב את תזכיר החוק הדוחה את תחילת השידור של התאגיד "כאן" מה-30 לאפריל ל-15 במאי. בעוד שתזכירי חוק ניתן לאשר ישירות בוועדת השרים לענייני חקיקה, תזכיר חוק זה יעלה להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה רק בכפוף לאישור הממשלה - שצפוי כאמור להינתן ללא קושי, לאור הסיכום של ראש הממשלה נתניהו עם שר האוצר כחלון. ל"כלכליסט" נודע כי שרת המשפטים איילת שקד שעומדת בראש ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לאשר ללא עיכובים נוספים את התזכיר על מנת שיעלה כבר בשבוע הבא לוועדת הכנסת ולאישור מליאת הכנסת בקריאה ראשונה.

קראו עוד בכלכליסט

מזכירות הממשלה טרם פרסמה את הלו''ז של ישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב אך היא כן פרסמה את הלו''ז של ועדת שרים לענייני חקיקה ולפי לו''ז זה, תזכיר החוק הקובע את דחיית תחילת שידור "כאן" (תיקון 7) הוא היחיד שעולה לאישור. דחיית הקמת התאגיד באופן רשמי נועדה לאפשר מרווח זמן בו אמורה הכנסת לחוקק את חוק תאגיד החדשות החדש. מאחר ומדובר בחקיקה מורכבת יותר, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, סירב לבקשתו של נתניהו לקצר את לוח הזמנים כך שתזכיר החוק המורכב זמין להערות הציבור לפחות 21 יום מיום הפצת תזכירי החוק - ה-10 באפריל. מאחר והתאגיד "כאן" אמור לקום באופן רשמי בתחילת מאי, נדרשה דחייה של הקמתו כדי להקים בינתיים את תאגיד החדשות החדש. לכן תזכיר החוק המקים את תאגיד החדשות החדש שאמור לקלוט את כל עובדי החדשות של תאגיד "כאן" אך תחת מנהל שיהיה מוסכם על נתניהו, לא עולה ביום ראשון.

איילת שקד שרת המשפטים, צילום: יואב דודקביץ איילת שקד שרת המשפטים | צילום: יואב דודקביץ איילת שקד שרת המשפטים, צילום: יואב דודקביץ

לפי התזכיר, החוק נועד לדחות בפרק זמן של 15 ימים את יום תחילתו של חוק השידור הציבורי וכן מועד הפסקת פעילותה של רשות השידור. לפי התזכיר "מטרתה של דחייה זו היא להקנות פרק זמן טרם תחילת פעילות התאגיד, שבו יתאפשר לממשלה לקדם תיקון חקיקה רחב יותר, אשר במסגרתו תשונה מתכונת ההפעלה של השידור הציבורי על פי חוק השידור הציבורי".

עוד נכתב בתזכיר כי "בכוונת הממשלה כי ב- 15 במאי 2017 יתחילו שידורי התאגיד על פי החוק האמור במתכונתו החדשה, אשר כאמור תיקבע בתיקון חקיקה נפרד, וכן תופסק פעילות השידורים של רשות השידור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות