אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתגובה לפצמ"רים בגולן: צה"ל תקף בסוריה צילום: איי אף פי

בתגובה לפצמ"רים בגולן: צה"ל תקף בסוריה

צה"ל תקף עמדות שיגור בגולן הסורי בעקבות נפילת שלושה פצמ"רים הערב בצפון רמת הגולן. אזעקה נשמעה בכמה יישובים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל: "המשטר הסורי אחראי לכל זליגת ירי משטח המדינה"

21.04.2017, 20:33 | ynet
הירי ממלחמת האזרחים בסוריה ממשיך לזלוג לשטח ישראל. אזעקה נשמעה בשעות הערב (יום ו') במועצה האזורית גולן, ולאחר זמן קצר אותרו שתי נפילות של פצצות מרגמה בשטח ישראל. מצה"ל נמסר כי לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. כשעה לפני כן התפוצץ פצמ"ר בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. בעקבות הנפילות תקף צה"ל את מקורות הירי בגולן הסורי והבהיר כי המשטר הסורי ימשיך להיות האחראי לכל זליגת ירי משטח המדינה.

מדובר צה"ל נמסר כי אזעקה הופעלה בשעות הערב בשני יישובים במועצה האזורית גולן. זמן קצר לאחר מכן דווח כי אותרו שתי נפילות בשטח פתוח, וכי לא נגרם נזק ואין נפגעים. עוד נמסר כי ככל הנראה מדובר בזליגת ירי מהלחימה הפנימית בסוריה. שעה לפני כן דווח כי זוהתה נפילת פצמ"ר נוספת בשטח פתוח בצפון רמת הגולן - ללא הפעלת אזעקה באזור. מדובר צה"ל נמסר כי גם במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק, וכי מדובר בזליגת ירי.

(ארכיון), צילום: איי אף פי (ארכיון) | צילום: איי אף פי (ארכיון), צילום: איי אף פי

מצה"ל נמסר כי "בתגובה לזליגות, תקף צה"ל את מקורות הירי בצפון רמת הגולן הסורית. צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו".

מוקדם יותר החודש דווח כי נערה מהיישוב אלוני הבשן ברמת הגולן נפצעה כנראה מקליע תועה שנורה מסוריה. במהלך שנות הלחימה בסוריה היו מספר מקרים שבהם נפגעו חיילים ואזרחים כתוצאה ממה שמכונה "זליגה". באוגוסט 2014 נפצע אדם שעבד ביקב באחד הקיבוצים ברמה, כאשר פגז סורי נפל במקום. ככל הידוע, זה המקרה הראשון שבו נפגע אזרח ישראלי מקליע במהלך הלחימה בסוריה.

לפני כחודשיים תקף צה"ל עמדה של צבא סוריה בצדו השני של הגבול בתגובה להתפוצצות פגז טנק בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. על פי צה"ל, זוהתה פגיעה במטרה וההערכה גם במקרה הזה הייתה כי מדובר בזליגה מהלחימה הפנימית בתוך סוריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות