אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר התקרית האלימה: מנכ"ל יונייטד לא יוכל לשמש גם כיו"ר צילום: united continental

מחיר התקרית האלימה: מנכ"ל יונייטד לא יוכל לשמש גם כיו"ר

אוסקר מונוז אמור היה להתמנות לתפקיד ב-2018, אך התקרית בה הורד אחד מנוסעי החברה בכוח מאחת הטיסות שינתה זאת; "הדירקטוריון סבור שהפרדת תפקידי המנכ"ל והיו"ר היא המבנה הנכון ביותר לחברה בזמן זה"

22.04.2017, 11:11 | שירות כלכליסט
חברת התעופה יונייטד איירליינס הודיעה אתמול (ו') כי מנכ"ל החברה, אוסקר מונוז, לא יקבל לידיו שליטה נרחבת יותר בחברה כפי שתוכנן ולא יקודם לתפקיד היו"ר. זאת לאחר התקרית בה הורד בכוח נוסע מאחת מטיסותיה לאחרונה - תקרית שהסבה נזק לתדמית החברה, העמידה אותה במצב משפטי בעייתי והובילה לירידה בשווי מנייתה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת האם של יונייטד, יונייטד קונטיננטל הולדינגס (United Continental Holdings ), הודיעה כי מונוז ביקש מהחברה לשנות את חוזה העסקתו ולהסיר את הסעיפים הנוגעים לקידומו גם לתפקיד יו"ר הדירקטוריון. מונוז משמש כחבר דירקטוריון והיה אמור ליטול לידיו את תפקיד היו"ר ב-2018.

הורדתו בכוח של דיוויד קמדן, צילום: twitter / Jaycedavid הורדתו בכוח של דיוויד קמדן | צילום: twitter / Jaycedavid הורדתו בכוח של דיוויד קמדן, צילום: twitter / Jaycedavid

"הדירקטוריון סבור שהפרדת תפקידי המנכ"ל והיו"ר היא המבנה הנכון ביותר לחברה בזמן זה. יו"ר עצמאי יוכל לאפשר למונוז להתמקד בתפקידו כמנכ"ל החברה", כך נמסר בהודעה.

בנוסף חשפה החברה כי חבילת השכר החדשה ל-2017 של מונוז ושל בכירים אחרים בחברה תתבסס כעת גם על רמות שביעות הרצון של לקוחות החברה. יונייטד אמרה כי היא רוצה "להתקדם ישירות ובאופן משמעותי בשיפור חווית הלקוח". כן פורסמו נתוני השכר השנתיים של בכירי החברה: מונוז השתכר שכר כולל של 18.7 מיליון דולר, ובהם 6.8 מיליון דולר במקום המניות שהחזיק בחברה בזמן שהיה נשיא חברת התחבורה CSX.

השינויים התקבלו לאחר שאחד מנוסעי החברה הוכה ונגרר בכוח, בעודו מדמם, מאחד ממטוסי החברה, זאת לאחר שסירב לוותר על מקומו עבור איש צוות. הפרשה הסבה כאמור נזקים כבדים לתדמיתה של החברה.

התגובה הראשונית של מונוז לתקרית לא התקבלה בברכה, בלשון המעטה - הוא פרסם הודעה שבו התנצל רק על כך שהיה צורך להוריד את הנוסע מהמטוס. בהודעה שבאה בעקבות הראשונה, נאמר כי הנוסע דיוויד דאו "הפריע והיה תוקפני". רק בהצהרה השלישי שינה מונוז את הטון וגינה את המעשה, והתנצל ישירות בפני דאו.

עורכי דינו של דאו אמרו כי בכוונתם להגיש תביעה משפטית נגד החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות