אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופנהיימר מוריד את מחיר היעד של מניית טבע ב־5% צילומים: עמית שעל, בלומברג

אופנהיימר מוריד את מחיר היעד של מניית טבע ב־5%

בית ההשקעות קבע למניית חברת התרופות מחיר יעד של 41 דולר, אך הותיר את הדירוג שלה על "ביצועי יתר". התחזית להכנסות החברה ב־2017 ירדה ב־2%. טבע הודיעה על השקת משאף לטיפול באסטמה וגרסה גנרית שלו

23.04.2017, 07:40 | דרור רייך

בית ההשקעות אופנהיימר מוריד את התחזיות לטבע לקראת דו"חות הרבעון הראשון של 2017. סקירה של אנליסט הפארמה דרק ארכילה הורידה את מחיר היעד של חברת התרופות הישראלית מ־43 דולר ל־41 דולר. דרק ואופנהיימר הותירו את הדירוג של טבע, שתפרסם את הדו"חות ב־11 במאי, על ביצועי יתר (Outperform).  

קראו עוד בכלכליסט

בבית ההשקעות צופים כי טבע תרשום ברבעון הכנסות של 5.66 מיליארד דולר ורווח למניה של דולר — נמוך במעט מהערכות הקונצנזוס להכנסות של 5.7 מיליארד דולר ורווח למניה של 1.06 דולר. התחזיות למכירות קופקסון עלו באחרונה בעקבות עיכובים בהשקת גרסה גנרית למינון ה־40 מ"ג שלה, אך להערכת אופנהיימר ההכנסות מהתרופה יהיו ללא שינוי משמעותי ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל, ברמה של כ־995 מיליון דולר. באופנהיימר מעריכים כי בדו"חות הרבעון הראשון עשויה להגיע הפתעה חיובית כתוצאה מירידה בהוצאות התפעול, בעקבות מיעוט יחסי של השקות בארה"ב.

נפגעים בוונצואלה

בבית ההשקעות מורידים את תחזית ההכנסות של החטיבת הגנרית ב־2017 כולה מחוץ לאירופה וארה"ב ב־1.1 מיליארד דולר ל־3.43 מיליארד דולר, בעיקר על רקע ההיפר־אינפלציה בוונצואלה. "טבע משתמשת בוונצואלה בשער חליפין דולר לבוליבר של 273, לעומת מדיניות קודמת להכרה בהכנסות לפי שער החליפין הרשמי של 10 דולר לבוליבר", נכתב בסקירה.

מנגד, תחזית בית ההשקעות למכירות הקופקסון בארה"ב ב־2017 עלתה ב־105 מיליון דולר ל־2.8 מיליארד דולר, בעקבות ירידה בהסתברות לתחרות גנרית לגרסת ה־40 מ"ג. באופנהיימר הורידו גם את תחזית המרווח הגולמי של טבע ל־2017 ביותר מאחוז ל־56.3%.

בעקבות זאת, באופנהיימר הורידו בכ־2% את תחזית ההכנסות לשנת 2017 ל־23.2 מיליארד דולר; וב־8% את תחזית הרווח למניה, ל־4.47 דולר. התחזית נמוכה מתחזיות הקונצנזוס להכנסות של 23.7 מיליארד דולר ורווח למניה של 4.81 דולר, ונמוכה עוד יותר מהתחזית של הנהלת החברה להכנסות של 24.2 מיליארד דולר ורווח למניה של 5.1 דולרים, שאינה לוקחת בחשבון השקה של קופקסון 40 מ"ג גנרי השנה.

באופנהיימר צופים כי עד לפרסום הדו"חות המניה תיסחר ללא שינוי משמעותי, בין השאר עד למינוי מנכ"ל חדש לחברה, להתייצבות בפעילות הגנרית ועד שחברת אלרגן תמכור את מניות טבע שבבעלותה.

משאף עם שאיפות

טבע הודיע בסוף השבוע על השקה בו זמנית של המשאף "AirDuoTM RespiClick" והגרסה הגנרית המאושרת שלו, למטופלי אסטמה מגיל 12. המשאף מבוסס על מינון קבוע משולב של ICS ו־LABA, הרכיבים פעילים שקיימים במתחרה Advair של חברת גלקסו סמית' קליין הבריטית, שמכירותיו הגיעו ב־2016 ל־2.3 מיליארד דולר.

טבע משיקה את שני המוצרים בו זמנית, במטרה לענות לביקוש לאפשרויות טיפול בנות השגה בארה"ב. החברה צופה כי הגרסה הגנרית של המשאף תהווה את מרבית המכירות.

"זו השקה חשובה לטבע", כותב עומר רפאט, אנליסט בכיר מגוף המחקר Evercore ISI. "המשאף הגנרי של מיילן עדיין לא אושר. בשוק שמגלגל 4.5 דולר בשנה רק בארה"ב, מדובר במהלך מעניין מאוד של טבע, שטענה בעבר שתשיק גרסה גנרית רק מאוחר יותר השנה".

יצחק פטרבורג, המנכ"ל הזמני של טבע, צילום: אוראל כהן יצחק פטרבורג, המנכ"ל הזמני של טבע | צילום: אוראל כהן יצחק פטרבורג, המנכ"ל הזמני של טבע, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות