אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעי נדל"ן זרים בטורונטו ישלמו מס ספקולציה של 15%

משקיעי נדל"ן זרים בטורונטו ישלמו מס ספקולציה של 15%

מחוז אונטריו שבקנדה הודיע על שורת צעדים לצינון שוק הדיור. בכך הוא מצטרף למחוז בריטיש קולומביה שהטיל אשתקד מס דומה

23.04.2017, 08:58 | שירות כלכליסט

מחוז אונטריו בקנדה יטיל מס על משקיעי נדל"ן זרים. ממשלת המחוז הודיעה על הצעד במטרה לקרר את שוק הדיור, במיוחד בעיר טורונטו. המס בגובה 15% זכה לשם "מס ספקולנטים שאינם תושבים" והוא אחד מבין 16 צעדים שנקטה ממשלת המחוז כדי לקרר את שוק הדיור בתחומו.

קראו עוד בכלכליסט

בין היתר, הבטיחה ראש ממשלת המחוז קת'לין ווין להרחיב את הפיקוח על שכר הדירה, לאפשר לעיריית טורונטו להטיל מס על דירות ריקות ולהקצות אדמות בבעלות המחוז לבניית דיור בר השגה. אונטריו הוא לא המחוז הראשון בקנדה שמטיל מס כדי להרחיק משקיעי נדל"ן זרים. בשנה שעברה החליט מחוז בריטיש קולומביה להטיל מס של 15% על משקיעים זרים. בעקבות ההחלטה צנח מספר עסקאות הנדל"ן שבהם מעורבים זרים במחוז, ונרשמה ירידה קלה במחירים, אלא שבחודש מרץ המחירים הראו סימני התאוששות ועלו ב־1.2%. בינואר הודיע ראש ממשלת מחוז בריטיש קולומביה כריסטי קלארק כי רוכשי דירות זרים בעלי היתר עבודה בקנדה יהיו פטורים מהמס, מתוך חשש כי זה ירתיע הגירה של עובדים מיומנים למחוז.

המחיר הממוצע לדירה בטורונטו עלה ב־33% בחודש מרץ 2017, לעומת החודש המקביל אשתקד עד ל־1.6 מיליון דולר קנדי (1.2 מיליון דולר אמריקאי). לפי הערכות ממשלת המחוז, הנתח של משקיעים זרים בעסקאות הנדל"ן באונטריו עומד על 8%.

טורנטו, צילום: shutterstock טורנטו | צילום: shutterstock טורנטו, צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
בונקובר קיימת בועת נדלן בגלל עתודות קרקע מוגבלות
ונקובר נמצאת בקצה של קנדה על שטח מישורי קטן מוקף בהרים אגמים ים וגבול עם ארה"ב ומזג אויר נוח בהשוואה למקומות אחרים בקנדה לכן היא מושכת אליה הרבה תושבים גם זרים וגם מקומיים הבעייה שם זה שאין איפה לבנות אז בונים לגובה וגם מפלגת הירוקים חזקה שם כך שאין ממש דרך לעצור שם את הבועה באונטריו הסיפור שונה כי שם עתודות הקרקע עצומות ואין ייחוד אקלימי או הגבלה גיאוגרפית
קנדה  |  23.04.17
לכל התגובות