אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה למורידים: uTorrent תחל לפעול מתוך הדפדפן שלכם

בשורה למורידים: uTorrent תחל לפעול מתוך הדפדפן שלכם

תוכנת הטורנטים שמשרתת 150 מיליון משתמשים ברחבי העולם תהפוך לפשוטה, יעילה וידידותית יותר - ותאפשר סטרימינג ללא יישום ייעודי. ביטורנט, בעלת השירות, מקווה למשוך כך משתמשים חדשים ולהגדיל הכנסות מפרסום

23.04.2017, 11:49 | ויקי אוסלנדר
תוכנת הטורנטים הפופולרית יוטורנט (uTorrent) תתחיל לרוץ על הדפדפן. התוכנה של ביטורנט, שזכתה ל-150 מיליון משתמשים חודשיים, היתה נגישה עד כה רק באמצעות אפליקציה עצמאית. מדובר על אחד השינויים המהותיים שמבצעת החברה מאז 2010 - ומטרתו למשוך משתמשים שנמנעו עד כה מביטורנט בגין ממשק לא ידידותי.

קראו עוד בכלכליסט

עם המעבר של יוטורנט לדפדפן, יוכלו המשתמשים להוריד טורנטים ישירות מהדפדפן שלהם, בדומה לאתרי סטרימיניג אחרים - ללא צורך בדפדפן ייעודי. "אנחנו יודעים שאנשים אוהבים מאוד את uTorrent" אמר בראם כהן מייסד ביטורנט בראיון לטורנטפריק. "אנחנו נהיה מאוד רגישים ולא נכפה את השינוי בחדות. נשחרר את גרסת הדפדפן, ואחרי משוב מהמשתמשים, נמשיך עם השינוי".

שיתוף הקבצים יהיה נוח יותר, צילום: שאטרסטוק שיתוף הקבצים יהיה נוח יותר | צילום: שאטרסטוק שיתוף הקבצים יהיה נוח יותר, צילום: שאטרסטוק

השינוי יאפשר ליוטורנט לשפר את שירות הסטרימינג ויעניק למפתחים שלה גישה לטכנולוגיה מתקדמת יותר מאשר זו הקיימת בדפדפן הייחודי שבו פעלה עד כה. החברה פיתחה בעבר דפדפן בשם Maelstrom - פרויקט שנגנז, אך תכונות שפותחו עבורו יבואו לידי ביטוי בגרסת יוטורנט החדשה.

מקור ההכנסות הגדול של החברה היה בעבר מוצרי סרגלי הכלים. אך מאז ששוק זה הפך לאחד המוקצים בתעשייה, בעקבות החלטתן של חברות החיפוש גוגל ויאהו להפסיק לאפשר הפעלת סרגלים ללא בקרה, מרבית הכנסות יוטורנט מגיעות מפרסומות באפליקציית החברה. המעבר לדפדפן צפוי לסייע לה להגדיל הכנסות מתחום זה עם תמיכה טובה יותר שמציעים הדפדפנים הקיימים. יוטורנט נרכשה על ידי ביטורנט ב-2006 והיא מהווה את בסיס המשתמשים הגדול ביותר שלה ועיקר פעילותה הכלכלית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות