אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכליסט TV

"מפרקים את הפטריות": כיכר אתרים בתל אביב משנה את פניה

בכיכר אתרים החל היום פירוק פטריות הבטון בשל סכנה בטיחותית שנובעת מקורוזיה. כך זה נראה

23.04.2017, 13:07 | דותן לוי ועוזי בלומר

עיריית ת"א החלה היום (א') בהריסת 12 הפטריות המוצבות בכיכר אתרים בעיר ונחשבות לאחד מסימני ההיכר הבולטים של הכיכר. בעירייה ציינו כי ההחלטה נובעת מסכנה הנדסית שיש בפטריות אשר נוצרה בשל נזקי המליחות של הים. עם זאת, בשלב זה, גם אם מדובר בשלב ראשון וסמבולי לא מדובר בהריסת כל הכיכר ולפי העיריה המשך עבודות ההריסה לא צפויות להתבצע בשנה הקרובה.  

 
 
 
באוקטובר 2015 הודיעה הוועדה המקומית תל אביב כי החליטה להמליץ על הפקדת תוכנית בניין עיר (תב"ע) חדשה למתחם כיכר אתרים אשר תאפשר את שיקום הכיכר וחיבור רצועת החוף לשדרות בן גוריון. התוכנית היא יוזמה של בעלי הקרקע במקום יחד עם העירייה אשר במשך שנים מנסה להבין כיצד ניתן לטפל במה שהפך לפיל לבן שמפריד בין תושבי ת"א לחוף הים באזור זה.

התוכנית כוללת את הריסת כיכר אתרים הקיימת ובמקומה יוקמו 3 מגדלים למלונאות ומגורים וכן מערכת כיכרות ציבוריות עירוניות רחבות ומעברים לציבור. למעשה התוכנית תיבנה ב-3 מפלסים ובניהם שטחי מסחר. המפלס העליון יתחבר לרחוב בן גוריון, מדרגות שיובילו אל המפלס השני שיכלול רחבה בגודל של כ-9 דונם (כגודל כיכר הבימה) אשר תתחבר לרחוב הירקון והמפלס התחתון יתחבר לבריכת גורדון ולחוף הים. בצורה זו אומרים בעירייה, מתקבל רצף עירוני חיבור לרצועת החוף והשתלבות הכיכר במרחב העירוני ובאזור התיירות של החוף.

 , צילום: עוזי בלומר צילום: עוזי בלומר  , צילום: עוזי בלומר
 , צילום: עוזי בלומר צילום: עוזי בלומר  , צילום: עוזי בלומר
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות