אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצות הפרמיירליג הפסידו 110 מיליון ליש"ט בעונה שעברה צילום: איי אף פי

קבוצות הפרמיירליג הפסידו 110 מיליון ליש"ט בעונה שעברה

קבוצות הכדורגל המשחקות בפרמיירליג האנגלית דיווחו על הכנסות שיא בעונת 2015-16, אךעל פי הנתונים האחרונים שפרסמה פירמת רואי החשבון דלויט 6 קבוצות מתוך 18 רשמו הפסד לפני מס

23.04.2017, 13:58 | שירות כלכליסט
קבוצות הכדורגל המשחקות בפרמיירליג האנגלית דיווחו על הכנסות שיא בעונת 2015-16, אך גם על הפסד לפני מס בגובה מצרפי של 110 מיליון ליש"ט (141 מיליון דולר), כך על פי הנתונים האחרונים שפרסמה פירמת רואי החשבון דלויט. עוד על פי הנתונים, 18 קבוצות דיווחו על רווח תפעולי, אך 12 קבוצות בלבד רשמו רווח לפני מס. ההפסד הכולל מייצג את הפעם הראשונה מזה שלוש עונות, שבה הקבוצות בליגה נפלו מתחת לקו האדום. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנתונים, 18 קבוצות דיווחו על רווח תפעולי, אך 12 קבוצות בלבד רשמו רווח לפני מס. ההפסד הכולל מייצג את הפעם הראשונה מזה שלוש עונות, שבה הקבוצות בליגה נפלו מתחת לקו האדום., צילום: איי אף פי על פי הנתונים, 18 קבוצות דיווחו על רווח תפעולי, אך 12 קבוצות בלבד רשמו רווח לפני מס. ההפסד הכולל מייצג את הפעם הראשונה מזה שלוש עונות, שבה הקבוצות בליגה נפלו מתחת לקו האדום. | צילום: איי אף פי על פי הנתונים, 18 קבוצות דיווחו על רווח תפעולי, אך 12 קבוצות בלבד רשמו רווח לפני מס. ההפסד הכולל מייצג את הפעם הראשונה מזה שלוש עונות, שבה הקבוצות בליגה נפלו מתחת לקו האדום., צילום: איי אף פי

כלל ההכנסות בקרב 20 המועדונים הסתכמו בעונה שעברה ב-3.6 מיליארד ליש"ט, עלייה מ-3.4 מיליארד ליש"ט עונה קודם לכן. אך עלויות השכר הגדלות (מ-2 מיליארד ליש"ט ל-2.3 מיליארד ליש"ט), הצמיחה בעלויות התפעוליות (מ-800 מיליון ליש"ט ל-900 מיליון ליש"ט), והכפלת עלויות אחרות (מ-100 מיליון ליש"ט ל-200 מיליון ליש"ט), השפיעו על השורה התחתונה.

מנצ'סטר סיטי ומנצ'סטר יונייטד אחראיות ליותר מ-50% מהעלייה בהכנסות, לאחר ששתי הקבוצות ייצגו עלייה של 160 מיליון ליש"ט.

"ההשתתפות של מנצ'סטר יונייטד בליגת האלופות בעונת 2015-16, בשילוב עם הצמיחה החזקה והמתמשכת בהכנסות המסחריות, הסתכמה בעלייה של 30% בהכנסות שטיפסו ל-515 מיליון ליש"ט", הסביר דן ג'ונס, ראש חטיבת עסקי הספורט של דלויט. "בעקבות זאת הם מדורגים בפסגת דירוג

"חלוקת ההכנסות המוגברת לקבוצות המתחרות באירופה, לפי חוזה זכויות השידור החדש של אופ"א, ובייחוד מנצ'סטר סיטי שהעפילה לשלב חצי הגמר של ליגת האלופות, תרמה גם כן לצמיחת ההכנסות של קבוצות הפרמיירליג".

ג'ונס הוסיף: "הניתוח שלנו חושף חזרה להפסד לפני מס, זאת לאחר שנתיים רצופות של רווח לפני מס. עם זאת, חשוב לציין שזה נובע ממספר קטן של הוצאות חד פעמיות, ואנחנו מעריכים כי חוזה השידור החדש של הפרמיירליג לשלוש שנים יוביל לחזרה לרמות שיא של רווחיות בעונה הנוכחית".

אדם בול, יועץ בכיר בחטיבת עסקי הספורט של דלויט מסר: "כבר ראינו במידה מסוימת את ההשפעה של חוזה השידור החדש, כשההוצאות הכוללות של המועדונים בעונה הנוכחית עומדות על כמעט 1.4 מיליארד ליש"ט, מעל לשיא הקודם שנקבע בעונת 2015-16, ובהפרש ניכר מכל ליגה אחרת בעולם הכדורגל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות